fot. wikipedia.org

Podlaskie: KAS zabezpieczyła w Łomży nielegalne automaty do gier hazardowych

Trzy nielegalnie używane automaty do gier hazardowych zabezpieczyła KAS w jednym z lokali w Łomży (woj. podlaskie). Służba celno-skarbowa przypomina, że za taką działalność grozi nie tylko grzywna czy więzienie, ale też po 100 tys. zł kary pieniężnej za każdy automat.

„Funkcjonariusze łomżyńskiej KAS skontrolowali jeden z lokali, co do którego zachodziło podejrzenie, że są w nim urządzane nielegalne gry hazardowe. Podejrzenia mundurowych okazały się trafne. Po wejściu do pomieszczeń wyposażonych m.in. w monitoring służący do selekcji klientów, funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalnie działające urządzenia do gier hazardowych” – poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

W ubiegłym roku podlaska KAS zabezpieczyła 83 nielegalne automaty do gier hazardowych. Kwota kar wymierzonych w związku z nielegalnym hazardem wyniosła 12,4 mln zł (to kary naliczone też za automaty zatrzymane np. w 2018 roku, po zakończeniu postępowań karno-skarbowych). Karani mogą być nie tylko właściciele nielegalnych automatów ale też osoby, które wystawiają takie automaty w swoich lokalach.

Administracja skarbowa przypomina, że gry hazardowe są w Polsce koncesjonowane, możliwe jest ich prowadzenie jedynie w kasynach i salonach gier. W woj. podlaskim działa legalnie siedem salonów gier prowadzonych przez krajowego monopolistę w tym zakresie – Totalizator Sportowy. Powstają też nowe.

PAP

drukuj