fot. youtube.com

Straż Graniczna i KAS przejęły nielegalny tytoń wart ponad 2,1 mln zł

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i śląskiej KAS w magazynach w Siemianowicach Śląskich i Częstochowie (woj. śląskie) przejęli ponad 7 ton suszu tytoniowego i prawie 700 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 2,1 mln zł.

Podczas akcji na gorącym uczynku zostały zatrzymane dwie osoby – poinformowała w czwartek rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału SG Joanna Konieczniak.

„Gdyby nielegalny towar akcyzowy trafił do obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 4,2 mln zł tytułem niezapłaconej akcyzy i podatku VAT. Zabezpieczony towar stanowi dowód w postępowaniu karnym skarbowym. Sprawę prowadzi teraz Prokuratura Rejonowa w Siemianowicach Śląskich” – powiedziała Joanna Konieczniak.

Na trop magazynów zlokalizowanych w Siemianowicach Śląskich wpadli strażnicy graniczni z Tuplic (Lubuskie). Ustalili, że w tym mieście funkcjonuje nielegalna krajalnia tytoniu, do której wraz z funkcjonariuszami KAS weszli 19 czerwca br.

„Na miejscu mundurowi zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu oraz 238 ogromnych beli suszu tytoniowego i blisko 300 kg tytoniu w foliowych workach. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Śląska. 44- i 49-latkowi zostały postawione zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego” – dodała rzeczniczka.

Tego samego dnia mundurowi namierzyli kolejny nielegalny magazyn w Częstochowie. Tam w wynajmowanym pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze znaleźli jeszcze 123 bele suszu tytoniowego oraz 41 worków z tytoniem do palenia, sprzęt do cięcia suszu tytoniowego i wagę elektroniczną.

Po obu przeszukaniach do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej trafiło ponad 7 ton suszu tytoniowego oraz blisko 700 kg tytoniu do palenia. Łączna wartość przejętego tytoniu to ponad 2,1 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl