fot. twitter/pisorgpl

W lipcu politycy PiS ruszą w objazd po kraju

Zaraz po lipcowej konwencji, na której zostaną przedstawione założenia programowe przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, politycy Prawa i Sprawiedliwości ruszą w objazd po Polsce, aby spotkać się z wyborcami i przekonywać do głosowania na PiS – zapowiedzieli w rozmowie z PAP sztabowcy ugrupowania.

W dniach 5-7 lipca odbędzie się w Katowicach konferencja programowa partii. W jej planie – jak dowiedziała się PAP ze źródeł w PiS – są zarówno panele podsumowujące dotychczasowe działania rządu, jak i ponad 50 debat eksperckich, na podstawie których mają być wypracowywane założenia programowe na jesienne wybory parlamentarne. Poza najważniejszymi politykami ugrupowania w dyskusjach będą uczestniczyć też eksperci.

Konwencja ma być wzorowana – jak wskazali politycy PiS, z którymi rozmawiała PAP – na tej, która odbyła się na początku lipca 2015 roku, przed zwycięskimi dla PiS wyborami parlamentarnymi. Konwencja sprzed czterech lat odbyła się pod hasłem „Myśląc: Polska”. Eksperci i politycy PiS przedstawili wówczas pomysły na zmiany w partyjnym programie.

„Zaraz po zakończeniu konwencji nasi politycy, zarówno nowo wybrani europarlamentarzyści, jak i posłowie i senatorowie ruszą w Polskę – odwiedzą wszystkie gminy i powiaty, by spotykać się z wyborcami i przedstawiać dotychczasowe dokonania rządu oraz prezentować pomysły na kolejną kadencję” – zapowiedział w rozmowie z PAP jeden z polityków ze sztabu wyborczego PiS.

Dodatkowo nowo wybrani europosłowie PiS mają odwiedzać te miejsca, w których ugrupowanie osiągnęło najlepsze wyniki, w wyborach które odbyły się 26 maja.

„Będą dziękować za poparcie i przekonywać do oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość również w jesiennych wyborach” – oświadczył polityk z kierownictwa partii.

„Podczas poprzednich kampanii wyborczych byliśmy blisko ludzi i nie zamierzamy tego zmieniać” – dodał polityk.

PAP/RIRM

drukuj