fot. twitter.com

Śląskie: Strażnicy i policjanci odzyskali skradzione części samochodowe warte 600 tys. zł

Funkcjonariusze Straży Granicznej wraz ze śląskimi policjantami odzyskali skradzione części samochodowe warte 600 tys. zł. Były ukryte na terenie kilku firm z powiatu bielskiego, handlujących tego typu towarem.

Jak szacuje SG, wartość pojazdów, z których pochodziły skradzione części to około 8 milionów złotych. Auta pochodziły z Włoch i Francji.

Działania w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze z placówek SG w Hrebennem, Dorohusku i Dołhobyczowie we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Sprawa dotyczy przestępczości samochodowej oraz handlu elementami motoryzacyjnymi pochodzącymi z kradzieży.

„Czynności realizowano na terenie województwa śląskiego powiatu bielskiego. W trakcie działań służbowych dokonano przeszukania terenu posesji trzech firm, gdzie prowadzony był na dużą skalę handel częściami samochodowymi. W wyniku kontroli ujawniono szereg podzespołów samochodowych z pojazdów różnych marek, utraconych na terytorium Unii Europejskiej, skradzionych we Włoszech oraz Francji w latach 2010-2019” – podała w środę SG.

Wśród odzyskanych części są między innymi: silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia, karoserii i wnętrza pojazdów – np. fotele i deski rozdzielcze – oraz baterie silników hybrydowych.

Jak podają funkcjonariusze, handel kradzionymi częściami odbywał się na aukcjach internetowych, a także bezpośrednio u sprzedawców. Kradzione elementy pojazdów sprzedawane były w Polsce oraz u nabywców ze Słowacji w formie sprzedaży bezpośredniej i wysyłkowej.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl