fot. twitter.com

KGP: 24 ofiary wypadków drogowych w długi weekend; niemal 2 tys. nietrzeźwych kierowców

Od środy do niedzieli doszło do 336 wypadków, w których zginęły 24 osoby. Zatrzymano niemal 2 tys. nietrzeźwych kierowców – poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Tegoroczny weekend był jednak bezpieczniejszy od poprzedniego, gdy ofiar było dwa razy więcej.

W długi weekend każdego dnia na drogach pracowało około 4,5 tysiąca funkcjonariuszy. W ciągu pięciu dni doszło do 336 wypadków, w których zginęły 24 osoby, a 396 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 1 869 nietrzeźwych kierowców.

Policja ocenia, że przy dużym natężeniu ruchu był to stosunkowo bezpieczny weekend. Liczba ofiar w porównaniu do ubiegłego roku była mniejsza o ponad 50 procent – wtedy zginęło 51 osób.

Zmniejszyła się także liczba wypadków i osób poszkodowanych. Na tym samym poziomie utrzymała się natomiast liczba nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze apelują o bezpieczną jazdę i przypominają, że przekraczanie prędkości jest przyczyną większości wypadków drogowych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl