fot. twitter.com/PolskaPolicja

KGP: Wzmożone kontrole ciężarówek i autobusów

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzą dziś wzmożone kontrole ciężarówek i autobusów – poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Szczególną uwagę zwrócą na prawidłowość przewozu towarów i osób.

Działania policji w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą Truck&Bus rozpoczęły się dziś o godzinie 6.00 i odbywają się w porozumieniu z TISPOL (z ang. European Traffic Police Network), czyli Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego. Organizowane wspólnie z tą organizacją akcje są prowadzone w tym samym tygodniu w różnych krajach Unii Europejskiej. Akcja Truck&Bus zakończy się w czwartek o godz. 22.00.

W ramach tych działań na drogi w całej Polsce wyjedzie dziś około 5 tys. policjantów ruchu drogowego, którzy szczególną uwagę będą zwracali na prawidłowość przewożenia ładunków i osób. Jak zaznacza policja – na co dzień takie kontrole zwykle podejmują inspektorzy transportu drogowego.

Kontrolując ciężarówki i półciężarówki, szczególną uwagę będziemy zwracali na mocowanie towaru i jego oznaczenie. Niewykluczone, że będziemy również kontrolowali przewóz materiałów niebezpiecznych” – poinformował podinsp. Radosław Kobryś.

Dodał, że policjanci będą także kontrolowali autobusy i busy przewożące pasażerów, bo – jak zwrócił uwagę – w przeszłości dochodziło do wypadków samochodów, które przewoziły większą liczbę pasażerów niż pozwala na to dowód rejestracyjny i przeznaczenie pojazdu.

Będziemy kontrolowali również cześć ładunkową pojazdów typu bus, bo zdarzają się sytuację, że m.in. pracownicy ekip remontowych są w nich przewożeni na siedzeniach nieprzytwierdzonych do podłogi samochodu, np. na różnego rodzaju ławkach czy taboretach” – powiedział podinsp. Radosław Kobryś.

Policja – choć przyznaje, że w czwartek kontroli mogą się spodziewać przede wszystkim kierowcy ciężarówek, busów i autobusów – zaznacza, że będzie także realizowała swoje codzienne zadania na drogach. Z kontrolami muszą się więc liczyć także kierowcy samochodów osobowych. Na drogach pojawią się m.in. radiowozy wyposażone w wideorejestratory; będą również działały tzw. grupy SPEED, kontrolujące przekraczanie prędkości.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl