fot. flickr.com

Szeregi londyńskiej policji otwarte dla Polaków

Londyńska policja zachęca Polaków do wstępowania w jej szeregi. Ma to związek z realizacją projektów obliczonych na współpracę z imigrantami z Europy. Aby starać się o przyjęcie, konieczne jest jedynie zamieszkiwanie w Wielkiej Brytanii przez minimum 5 lat.

Sultan Taylor, komendant komisariatu w Barking, podkreśla, że w pracę policji można zaangażować się na bardzo wiele sposobów.

– Można angażować się w aktywną rolę specjalnego posterunkowego. Mamy kilku Polaków pracujących na pełen etat, którzy przeszli przeszkolenie i jako wolontariusze przygotowują się do pracy w policji. Jeżdżą na patrole i mają takie same uprawniania jak etatowi policjanci. W dzielnicy jest ich 62. Chciałbym zwiększyć tę liczbę do – co najmniej – 100. Byłoby fantastycznie mieć więcej policjantów polskiego pochodzenia. Myślę, że polska społeczność nie wie, jak otwarte i przejrzyste są lokalne działania policji, dlatego ta inicjatywa jest tak ważna. Myślę, że jest wielu młodych Polaków, którzy chcieliby pomóc, ale nie wiedzą jak – mówi Sultan Taylor.

Według danych policji, 2 proc. policjantów służących w londyńskiej policji pochodzi ze wschodniej Europy.

Polacy są obecnie jedną z najliczniejszych mniejszości narodowych na Wyspach Brytyjskich. W Wielkiej Brytanii mieszka ich już ponad 680 tys.

RIRM

drukuj