twitter.com/Straz_Graniczna/

Narasta fala nielegalnej migracji

Z dobowego raportu Straży Granicznej wynika, że w piątek aż 122 osoby próbowały nielegalnie przedostać się do Polski z terytorium Białorusi. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy miało miejsce na odcinku granicy chronionego przez Straż Graniczną w Mielniku.

Straż Graniczna podała na Twitterze, że zatrzymała obywatela Turcji, który był przewodnikiem grupy migrantów. W grupie znaleźli się Egipcjanie i Syryjczycy, którzy do Polski dostali się przez rzekę Świsłocz.

W marcu odnotowano już ponad 1600 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W lutym było to ok. 1500 prób, w styczniu ponad 1400. Pokazuje to, że tendencja, wraz z poprawiającą się pogodą, jest rosnąca, jednak próby przekroczenia granicy są skutecznie przechwytywane.

Wszystko dzięki wdrożonym rozwiązaniom takim jak zapora na granicy, której budowę krytykowała totalna opozycja.

– Donald Tusk mówił, że zapora nie powstanie, a ona dziś realnie poprawiła bezpieczeństwo Polski – mówił Błażej Poboży, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Zapora o wysokości pięciu i pół metra rozciąga się przez 186 kilometrów granicy. Aktualnie trwa budowa ostatniego odcinka zapory elektronicznej na 25-kilometrowym odcinku. W województwie podlaskim zamknięte do odwołania są wszystkie drogowe przejścia graniczne z Białorusią. Czynne są jedynie przejścia kolejowe w Kuźnicy i Siemianówce.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl