fot. PAP/Darek Delmanowicz

Dolnośląskie: Na granicy zatrzymano cudzoziemca poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Funkcjonariusze straży granicznej ze wspólnej polsko-niemieckiej placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali poszukiwanego czerwoną notą Interpolu obywatela Bośni i Hercegowiny. Mężczyzna od 5 lat był poszukiwany za rozboje i kradzieże z użyciem broni palnej.

Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała, że do zatrzymania doszło w trakcie kontroli podróżnych autokaru relacji Medyka-Amsterdam.

„Funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego obywatela Bośni i Hercegowiny, który poszukiwany był przez Interpol od 2015 roku. Czerwona nota wydana została na zlecenie wymiaru sprawiedliwości Bośni i Hercegowiny w związku z rozbojami i kradzieżami z użyciem broni palnej, których dopuścił się cudzoziemiec” – powiedziała rzecznik.

Dodała, że cztery listy gończe wydane przez ostatnich 5 lat za poszukiwanym 33-latkiem wskazują, że za popełnione przestępstwa może on spędzić łącznie 20 lat w bośniackim więzieniu.

„Dzięki szybkiej wymianie informacji ustalono dodatkowo, że poszukiwania cudzoziemca prowadzą także służby niemieckie. Cudzoziemiec przekazany zostanie teraz w ramach ekstradycji w ręce wymiaru sprawiedliwości Bośni i Hercegowiny” – powiedziała rzeczniczka.

PAP

drukuj