Lubuskie: służby zlikwidowały nielegalny magazyn tytoniu

Funkcjonariusze SG, KAS i CBŚP zlikwidowali w Zielonej Górze nielegalny magazyn tytoniu. Według śledczych, był on tam pakowany i wysyłany przesyłkami kurierskimi do odbiorców. W związku ze sprawą zatrzymano 30-letniego zielonogórzanina.

W magazynie było ponad 700 kg tytoniu, a ćwierć tony w zabezpieczonych wcześniej przesyłkach – poinformowała w piątek Natalia Żabka z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

„Gdyby cały ten nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby co najmniej milion złotych. Podczas akcji prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy (Dolny Śląsk), zatrzymano podejrzanego o dystrybucję nielegalnego tytoniu. Grozi mu do trzech lat więzienia” – powiedziała Natalia Żabka.

Na trop „nielegalnej hurtowni” tytoniu sprzedawanego za pośrednictwem internetu wpadli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Podczas jednej z kontroli znaleźli w przesyłkach kurierskich prawie 250 kg tytoniu bez akcyzy i oznaczeń producenta.

Śledczym udało się ustalić nadawcę nielegalnego towaru. Okazało się, że towar jest wysyłany z Zielonej Góry. 13 września br. funkcjonariusze wkroczyli na teren posesji. Znaleźli tam 722 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 500 tys. zł. Część nielegalnego towaru była już zapakowana i przygotowana do wysyłki. Tam też zatrzymano podejrzanego w tej sprawie 30-latka.

„Mężczyzna, wykorzystując firmy kurierskie, zajmował się dystrybucją nielegalnego towaru i uczynił sobie z popełniania przestępstwa skarbowego stałe źródło dochodu. Usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem” – dodała Żabka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl