By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

Podlaskie: KAS zabezpieczyła podrabianą odzież i perfumy na targowisku w Nowogrodzie

Ponad tysiąc sztuk podrabianej odzieży i perfum zabezpieczyli funkcjonariusze KAS na targowisku w Nowogrodzie (Podlaskie). Wartość rynkową takich oryginalnych towarów oszacowali na prawie 300 tys. zł. Bułgarce, która handlowała podróbkami, grożą konsekwencje prawne.

„Oferowane przez obywatelkę Bułgarii towary, posiadały oznaczenia łudząco podobne do znaków towarowych firm produkujących znaną na całym świecie odzież i perfumy” – poinformował Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Funkcjonariusze KAS z Łomży zabezpieczyli na stoisku tej kobiety w sumie 1005 sztuk podrobionych towarów znanych światowych marek.

„O tym, że zatrzymane produkty nie są oryginalne, może świadczyć ich niska jakość wykonania, brak oryginalnych metek, wszywek i przywieszek oraz bardzo niska cena” – dodał Radosław Hancewicz.

Zwrócił przy tym uwagę, że obrót podrobionymi towarami, to nie tylko szkoda majątkowa, ale również niemajątkowy uszczerbek dla pokrzywdzonych firm w postaci utraty renomy oraz zaufania do produkowanych przez nie towarów.

W sprawie zostały sporządzone wnioski o ściganie i ukaranie Bułgarki, do której należał towar. Według prawa własności przemysłowej, wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma się prawa używać lub dokonywanie obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega karze grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Kilka dni temu, w ramach podobnej akcji przeciwko wprowadzaniu do obrotu podrabianych towarów, podlaska KAS skonfiskowała ponad 10 tys. sztuk takich zabawek, w trzech punktach handlowych na targowisku w Wólce Kosowskiej (Mazowieckie). Wartość tam zatrzymanego towaru służby celno-skarbowe szacują na ok. 750 tys. zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl