fot. https://twitter.com/PKN_ORLEN/

Przychody PKN Orlen w III kwartale wyniosły 36,5 mld zł

36,5 mld złotych – tyle przychodów PKN Orlen uzyskał w III kwartale bieżącego roku. To o ponad 50 procent więcej niż przed rokiem.

Jak wynika z opublikowanych danych za III kwartał 2021 roku, zysk PKN Orlen wyniósł o dwa miliardy 300 milionów złotych więcej niż przed rokiem. Wolumen sprzedaży był wyższy o 2 procent. Przychody PKN Orlen w trzecim kwartale tego roku wyniosły 36,5 mld złotych. To wzrost o 52 procent w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Jak ocenił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, dobre wyniki to przede wszystkim rezultat efektywnego zarządzania spółką.

– Kluczowa jest dywersyfikacja działalności. Znaczące wzrosty odnotowały wszystkie segmenty naszej działalności poza detalicznym, który obciążył wyższe koszty prowadzenia biznesu, w tym wyższe ceny ropy czy kurs dolara – wskazał Daniel Obajtek.  

Daniel Obajtek zwrócił uwagę, że kwartalny zysk netto to dowód słuszności obranego kierunku rozwoju. PKN Orlen jest w bardzo dobrej kondycji finansowej, ma solidną bazę do dalszego rozwoju i realizacji strategicznych projektów, szczególnie w kontekście dalszego wzmacniania swojej pozycji na zagranicznych rynkach – dodał prezes spółki, Daniel Obajtek.

 

TV Trwam News

drukuj