fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Orlen wsparł Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu darowizną wartą 347 tys. zł

Darowiznę o wartości 347 tys. zł otrzymał od Grupy Orlen Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu. W południowej Wielkopolsce na wsparcie mogą liczyć jeszcze DPS-y w Pleszewie i w Psarach.

Domy pomocy społecznej w Kaliszu, Psarach i w Pleszewie znalazły się na liście 21 placówek, do których trafi sprzęt ochrony osobistej kupiony za pieniądze Grupy Orlen.

Ośrodek w Kaliszu otrzymał już darowiznę wartą ponad 347 tys. zł. Dostarczono tam maski ochronne, rękawice, kombinezony, gogle i płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

„Domy pomocy społecznej są placówkami najbardziej narażonymi na zakażenie koronawirusem. Ich trudna sytuacja wymaga więc szybkich i zdecydowanych działań. Dlatego naszą pomoc kierujemy również do nich poprzez zapewnienie środków higieny i ochrony. To także wsparcie dla służb medycznych, które dbają o zdrowie i życie podopiecznych domów pomocy społecznej. Chcemy, by wszyscy czuli się bezpiecznie” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Orlen na ten cel przeznaczył łącznie 4 mln zł.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl