fot. twitter.com/PKN_ORLEN

Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk. Proces ruszył w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu

Polski Koncern Naftowy włączył się w ten sposób w działania rządu związane ze wzmocnieniem bezpieczeństwa sanitarnego kraju w związku z koronawirusem.

Pierwsza partia płynu ma trafić do Agencji Rezerw Materiałowych – mówił prezes Orlenu Daniel Obajtek.

– Sądzę, że do poniedziałku pół miliona litrów trafi do Agencji Rezerw Materiałowych, ale również cały czas będziemy produkować. Z końcem następnego tygodnia płyn trafi do sprzedaży detalicznej. W pierwszej kolejności chcemy obsłużyć instytucje publiczne, tam, gdzie przepływa największa ilość ludzi – powiedział Daniel Obajtek.

Według Orlenu, obecne moce produkcyjne zakładu w Jedliczu to 750 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk na tydzień, w opakowaniach 5 litrowych. Spółka szacuje, że do końca marca br. produkcja sięgnie prawie 2,5 mln litrów produktu.

Zakład Orlen w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl