fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] Z. Krysiak: Pandemia koronawirusa uświadomiła nam, że na świecie panuje gorsza pandemia – każdego roku zabija się ponad 50 mln dzieci nienarodzonych

4 miesiące temu w ramach Instytutu Myśli Schumana zainicjowaliśmy modlitwę walki z pandemią nienarodzonych dzieci. Codziennie o godzinie 15.00 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dołączyły się już osoby z zagranicy. Pandemia koronawirusa uświadomiła nam, że w świecie panuje gorsza pandemia. Każdego roku zabija się ponad 50 mln dzieci nienarodzonych – powiedział prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana i ekonomista, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Instytut Myśli Schumana zainicjował akcję „Modlitwa Bez Granic”. Każdego 13. dnia miesiąca uczestnicy modlą się w intencji ustania na całym świecie pandemii zabijania nienarodzonych dzieci. Wiele państw próbuje wprowadzić ustawy umożliwiające dokonywanie aborcji.

– Dotarły do nas informacje, że we Francji chcą wprowadzić ustawę umożliwiającą zabijanie dzieci już powyżej 12. tygodnia ciąży. Robi się to pod pozorem tzw. niepokoju psychospołecznego. Pseudopolitycy, bo polityk dba o dobro wspólne, a ci pseudo tylko pozorują tę opiekę. Oni doszli do wniosku, że w czasie pandemii COVID-19 pojawiają się lęki przyszłych rodziców i trzeba im ulżyć. W związku z tym przygotowali ustawę, która jest już na etapie poprawek, najpóźniej do końca tego roku zostanie uchwalona. Wynika z niej, że będzie można zabić dziecko do końca 9. miesiąca ciąży – tłumaczył profesor.

Robert Schuman nigdy nie chciał takiej Unii Europejskiej. Mówił o wspólnocie narodów Europy – wskazał prof. Zbigniew Krysiak.

– Nie mamy powodów do żadnej chluby z Unii Europejskiej. Nie możemy respektować trendu i działania Wspólnoty. Zapędy superpaństwowe są coraz silniejsze i one będą prowadziły do wprowadzania ideologii destrukcyjnej i depopulacyjnej. Jeżeli ktoś jest niewierzący i nie ma dla niego znaczenia sprawa życia dzieci nienarodzonych, to trzeba powiedzieć, że przy zachowaniu się trendów UE ten proces depopulacyjny doprowadzi do destrukcji gospodarczej. Poziom i rozwój populacji na świecie jest kluczowym elementem dynamiki gospodarczej – ocenił ekonomista.

Francja przeżywa zimę demograficzną. Otwierając drzwi kulturze śmierci, zadaje sobie cios nie do przyjęcia. Organizacje pro-life oceniają, że nowa ustawa bioetyczna jest destrukcyjna.

– To jest tzw. nowa lewica i neokomunizm, który znajduje nowe metody oddziaływania. Wszystkie te zabiegi mają destrukcyjny cel. Zauważa się tendencję do wprowadzania, szczególnie w środowisku młodzieżowym, pigułek poronnych do 12. tygodnia ciąży. To są dwie pigułki. Jedna z nich powoduje zabicie dziecka, a druga skurcze macicy, co doprowadzi do wyrzucenia dziecka. Rząd włoski wprowadził coś takiego. Dał możliwość tym osobom do podjęcia decyzji bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. A dlaczego to wprowadzono? Okazało się, że ponad 70 procent lekarzy ginekologów odmawia zabijania dzieci nienarodzonych. Jest to destrukcyjna determinacja nowej lewicy – zauważył prezes Instytutu Myśli Schumana.

Tzw. aborcja farmakologiczna tabletkami bardzo często kończy się tragedią. Młode kobiety, dokonujące zabiegu w zaciszu swojego domu, nie są świadome konsekwencji swoich działań.

– Kobiety, bardzo często młode, przeżywają prawdziwą tragedię. Musimy to powiedzieć. Te nieuświadomione o konsekwencjach kobiety, widząc dziecko opuszczające ich łono przeżywają tragedię. Często skutkuje to samobójstwem. Do końca życia przeżywają załamanie i ranę, którą trudno wyleczyć. Taki jest właśnie cel Unii Europejskiej – mówił prof. Zbigniew Krysiak.

Gość „Aktualności dnia” ocenił, że prawicowi politycy powinni podjąć odpowiednie działania hamujące pandemię zabijania nienarodzonych dzieci.

– Dopóki prawicowi politycy i inni nie zjednoczą się w całej Europie, skupiając się nad tragedią tych młodych matek, dopóty będzie dążenie do superpaństwa pełnego przemocy. Z tego powodu apeluję do wszystkich środowisk, aby tą sprawę zawierzyć Bogu. Nie będzie łatwo, ale taka jest nasza rola jako katolików. W przeciwnym wypadku będziemy odpowiadać za bierność – podkreślił rozmówca.

Wspólnota chrześcijan na całym świecie powinna się zmobilizować – powiedział profesor.

– Wobec tej sytuacji musimy się zmobilizować. 4 miesiące temu w ramach Instytutu Myśli Schumana zainicjowaliśmy modlitwę walki z pandemią nienarodzonych dzieci. Codziennie o godzinie 15.00 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dołączyły się już osoby z zagranicy. Pandemia koronawirusa uświadomiła nam, że w świecie panuje gorsza pandemia. Każdego roku zabija się ponad 50 mln dzieci nienarodzonych (…). Proszę się z nami skontaktować, o wszystkim Państwa poinformujemy. Potrzeba wielkiej integracji w tej szczególnej sprawie. Jeżeli w Polsce przyjdą rządy nie prawicowe, to los Francji i Włoch spotka także i naszą ojczyznę – apelował prof. Zbigniew Krysiak.

Cała rozmowę z prof. Zbigniewem Krysiakiem, prezesem Instytutu Myśli Schumana można odsłuchać [tutaj].

Więcej o inicjatywnie „Modlitwy Bez Granic” znajdziemy [tutaj] .

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl