fot. PAP/EPA

M. Salvini: Komunikaty nt. zakażeń koronawirusem to „terroryzm medialny”

Biuletyny z danymi na temat zakażeń koronawirusem to „terroryzm medialny”- stwierdził w poniedziałek lider włoskiej opozycji Matteo Salvini podczas zorganizowanej w Senacie w Rzymie konferencji, nazwanej przez media spotkaniem „negacjonistów Covid-19”.

Konferencję zwołano pod hasłem: „Covid-19 we Włoszech, między informacją naukową a prawami”. Jeden z jej organizatorów, senator Ligi Armando Siri wyraził opinię, że w ostatnich miesiącach doszło w kraju do „przesadnej narracji na temat wirusa”. Jak przyznał, były sytuacje „bolesne”, jak to, co działo się w epicentrum epidemii, czyli w rejonie Bergamo we Włoszech. Ale to jego zdaniem nie może usprawiedliwić siania „nadmiernego strachu” i alarmu.

Senator Salvini, były szef MSW i były wicepremier przyszedł tak, jak inni uczestnicy spotkania, bez maseczki.

„Wolność opinii jest pierwszym dobrem, które jest zagrożone” – mówił przywódca prawicowej Ligi.

Podkreślił: „Odmawiałem witania się łokciem, ja podaję rękę”.

Obecny był też światowej sławy tenor Andrea Bocelli, który wcześniej ogłosił, że był zakażony koronawirusem i że oddał swoje osocze do badań jako osoba wyleczona.

„Nigdy nie poznałem nikogo, kto był na intensywnej terapii, więc czemu taki poważny kryzys? Czułem się upokorzony i znieważony z powodu zakazu wyjścia z domu. Przyznaję, że łamałem go” – oświadczył artysta.

Znany z radykalnych poglądów polityk i historyk sztuki Vittorio Sgarbi mówił zaś, że istnieje raport rządu Niemiec, w którym oceniono, że wywołano „fałszywy globalny alarm” z powodu Covid-19.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl