fot. PAP/Paweł Supernak

Walka z fake newsami dotyczącymi pandemii koronawirusa

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował o korzystanie ze sprawdzonych, rządowych źródeł informacji na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Szef rządu podkreślił, że wszystkie działania są nastawione na walkę z wirusem. Najważniejsze są – jak dodał – odpowiedzialność i prewencja.

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że pojawiło się wiele fake newsów.

– Docierają do mnie najrozmaitsze plotki, różne niesprawdzone informacje jak na przykład te o zamykaniu sklepów, zamykaniu miast. To są absolutne fake newsy. Nie ma takich planów, nie ma takiego scenariusza. Proszę korzystać ze sprawdzonych stron, naszych stron gov.pl oraz z naszych profili społecznościowych – apelował premier.

Rząd podejmuje kolejne działania, które mają usprawnić funkcjonowanie państwa. Władze poinformowały o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego.

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że ogłoszenie takiego stanu daje ministrowi zdrowia nowe możliwości działania.

– To jest stan przewidziany przez ustawę, która daje w tym wypadku po wprowadzeniu na terenie całego kraju takiego stanu zagrożenia epidemicznego, specjalne narzędzia ministrowi zdrowia w zakresie na przykład dalszego ograniczenia możliwości zgromadzeń, wydawania wiążących poleceń de facto wszystkim placówkom medycznym. To jest podyktowane rozwojem sytuacji i przyrostem zachorowań – wskazał Michał Dworczyk.

Wczoraj zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem. W całej Polsce zdiagnozowano już ponad 50 przypadków zarażenia. W szpitalach przebywa blisko 400 pacjentów. Ponad 2,5 tys. osób objęto kwarantanną.

Na godz. 9.30 zaplanowano kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarzadzania kryzysowego. Spotkanie ma być poświęcone ocenie działań służb państwowych podejmowanych dla zapewnienia bezpieczeństwa w stanie zagrożenia epidemicznego.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl