fot. pge-obrot.pl

PGE przekazuje 5 mln zł na walkę z koronawirusem

Zarząd Polskiej Grupy Energetycznej podjął decyzję o przekazaniu 5 mln zł w formie darowizny na wsparcie działań związanych z zatrzymaniem rozprzestrzeniania koronawirusa – podała spółka.

Jak podkreśliła PGE, spółka jest w kontakcie z Ministerstwem Aktywów Państwowych, które „na bieżąco analizuje i koordynuje działania podległych mu spółek, co pozwoli w jak najlepszy sposób odpowiedzieć „na potrzeby administracji rządowej”. 5 mln zł darowizny ma trafić na wsparcie działań administracji rządowej.

„Jednocześnie koncentrujemy działania na bezpieczeństwie naszych pracowników, co jest gwarancją stabilnych i niezakłóconych dostaw energii elektrycznej i ciepła do polskich domów, szpitali, instytucji i firm” – zaznaczył, cytowany w komunikacie prezes PGE Wojciech Dąbrowski.

Spółka poinformowała również, że nawiązała kontakt z emerytowanymi pracownikami PGE i sprawdza w jaki sposób może pomóc osobom będącym w grupie największego ryzyka. PGE jest również w trakcie uzgodnień z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej w celu dystrybucji części środków do dezynfekcji rak zamówionych w Orlen Oil.

Dodatkowo, jak podkreśliła PGE, wydelegowano 50 pracowników do wsparcia obsługi Infolinii NFZ, gdzie można uzyskać´ informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

„Wszyscy oddelegowani pracownicy przechodzą odpowiednie szkolenie” – podała też spółka.

PAP

drukuj