fot. PAP/Piotr Nowak

Premier M. Morawiecki: Apeluję o rozsądek i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji

Obecnie w Polsce 25 tys. osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a 8 tys. przebywa w kwarantannie – poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Zaapelował o rozsądek i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji związanych z epidemią.

Premier podziękował Polakom za dyscyplinę i stosowanie się do reguł obowiązujących po nałożeniu obowiązku kwarantanny. Zaapelował, aby nie posługiwać się fake newsami.

„Apeluję o rozsądek, apeluję o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji” – mówił premier.

Zapewnił, że rząd robi wszystko, aby dostarczyć służbie zdrowia potrzebne materiały ochrony osobistej.

„Chciałbym, aby tego było w nadmiarze. Pracujemy, aby w ciągu kilku dni tych materiałów było aż nadto, aby nie trzeba było zgłaszać zapotrzebowania do Agencji Rezerw Materiałowych” – oświadczył.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl