fot. PAP/Leszek Szymański

Premier M. Morawiecki: Od 15 lat jesteśmy członkami wspólnoty, która była marzeniem całych pokoleń Europejczyków

Od 15 lat jesteśmy członkami wspólnoty, która była marzeniem całych pokoleń Europejczyków. Zjednoczyliśmy się w różnorodności i wspólnie stawiamy czoło nowym wyzwaniom – oświadczył dziś premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w czwartkowym wpisie na Twitterze nawiązał do środowych obchodów 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

„Od 15 lat jesteśmy członkami wspólnoty, która była marzeniem całych pokoleń Europejczyków. Zjednoczyliśmy się w różnorodności i wspólnie stawiamy czoło nowym wyzwaniom” – napisał Mateusz Morawiecki.

„Chcemy Europy, w której każdy czuje się jak w domu” – dodał.

Premier do wpisu dołączył link do nagrania ze swoim środowym orędziem. Przekonywał w nim, że trzeba się cieszyć z tego, że od 15 lat jesteśmy w Unii Europejskiej i być dumnym z tego, że od ponad tysiąca lat jesteśmy Europejczykami.

„Nie byłoby historii Europy bez polskich sukcesów i poświęceń” – podkreślał w orędziu.

„Ale przede wszystkim pracujmy nad tym, aby wspaniała idea, której celem był pokój i dobrobyt, była wspólną przyszłością Polski i całej Europy” – dodał Mateusz Morawiecki.

Apelował ponadto do „wszystkich sił politycznych”.

„Spierajmy się, bo taka jest istota demokracji, ale nie podważajmy naszej pozycji w Europie. Nie podważajmy polskiej racji stanu, naszego prawa do wolności i solidarności” – mówił szef polskiego rządu.

Całe orędzie premiera można przeczytać i obejrzeć [tutaj].

1 maja 2004 r. do Unii Europejskiej dołączyło dziesięć państw: Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Polska, Słowacja, Słowenia i Węgry. W roku 2007 roku do wspólnoty dołączyły Rumunia i Bułgaria, a w 2013 roku – Chorwacja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl