Piąta ofiara koronawirusa w Polsce; 28 nowych przypadków zakażenia

Jest już piąta ofiara koronawirusa w Polsce. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Pacjent przebywał w szpitalu w Wałbrzychu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o wykryciu 28 nowych przypadków. Tym samym liczba zarażonych wzrosła do 205.

7 pierwszych przypadków zakażenia zdiagnozowano w województwie kujawsko-pomorskim. 5 osób z Bydgoszczy jest hospitalizowanych.  Wirusa wykryto także u dwóch osób z powiatów nakielskiego i żnińskiego.

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz poinformował, że ich stan jest dobry.

– Wszystkie osoby, które zostały przebadane, a wynik ich badań był pozytywny, były objęte kwarantanną i stosowną decyzją sanepidu. Zostały od nich pobrane próbki i te osoby są w tej chwili pod obserwacją albo lekarzy w szpitalu zakaźnym, albo pod obserwacją sanepidu, bo dwie kwarantanny są cały czas utrzymane i te osoby nie mają żadnych objawów. Stan wszystkich osób jest dobry. Cały czas pracujemy nad tym, by sytuacja w kujawsko-pomorskim była jak najlepsza. W tej chwili funkcjonują cztery szpitale o podwyższonej gotowości – wskazał Mikołaj Bogdanowicz.

W regionie funkcjonują też trzy laboratoria, w których badane są próbki pod kątem obecności koronawirusa. Za kilka dni swoje laboratorium uruchomi szpital w Grudziądzu.

Jedynym regionem, w którym nie wykryto koronawirusa, jest Podlasie. Rząd spodziewa się znacznego przyrostu zakażeń.

RIRM

drukuj