fot. PAP/Artur Reszko

Rząd inwestuje w sport

Polski rząd inwestuje w sport i ośrodki sportowe. Jednym z takich ośrodków jest Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok. To tam w czwartek przebywał z wizytą premier Mateusz Morawiecki.

Ośrodek szkoleniowy Jagiellonii Białystok został oddany do użytku w zeszłym roku. Inwestycję dofinansowało Ministerstwo Sportu.

– To wielka nadzieja na przyszłość, bo oczywiście rozgrywki Ekstraklasy już dobiegają końca, ale ja jestem przekonany, że to właśnie na takich boiskach treningowych widzimy przyszłość naszej piłki – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Akademia Piłkarska Jagiellonii to trzy boiska, w tym dwa pełnowymiarowe i jedno podgrzewane, przeznaczone do całorocznych treningów. To także szatnie, administracja i magazyny.

Premier podkreślił znaczenie takich obiektów dla Polski i polskiego sportu.

– Przede wszystkim po to, by ci młodzi piłkarze nie musieli myśleć o karierze w Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie; żeby dla nich marzeniem było grać w Białymstoku albo w innych miastach Polski – tam, gdzie się urodzili, gdzie się wychowali – zaznaczył szef rządu.

Koszt całej inwestycji to 19 mln zł. Wkład resortu sportu i turystyki to ponad 6,5 mln zł. Do końca 2019 roku polski rząd zainwestował ponad 2,5 mld zł w różnego rodzaju obiekty sportowe.

– Łącznie to jest ok. 6 tys. obiektów sportowych, w tym także takie duże, takie znaczące – wskazał Mateusz Morawiecki.

To również inwestycje w szkolenia, trenerów i szkółki piłkarskie.

TV trwam News

drukuj