fot. PAP/Rafał Guz

Brak konsekwencji w działaniu R. Trzaskowskiego i Sz. Hołowni

Trwa kampania prezydencka przed II turą wyborów, która odbędzie się 12 lipca. Prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog, w rozmowie z redakcją TV Trwam porównał kampanie obu kandydatów: Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego.

 

 

Prezydent Andrzej Duda w swojej kampanii wskazuje na cały dorobek ostatnich 5 lat. Przypomina o programach społecznych, zwłaszcza o wsparciu dla rodzin. Mówi o obniżce PIT-u i zerowym podatku PIT dla osób do 26. roku życia. Wskazuje na bezpieczeństwo energetyczne i obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

– Pan prezydent oparł skuteczność oddziaływania własnego przekazu na tym, co zostało osiągnięte, co będzie chciał chronić przed zniszczeniem oraz na pokazaniu szans do rozwoju na fundamencie tego, co zostało już zbudowane – podkreślił prof. Arkadiusz Jabłoński.

Inną wizję kampanii mają sztabowcy Platformy Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski regularnie powtarza hasło: „Mamy dość!”.

– Pan Rafał Trzaskowski opiera swoją kampanię na krytyce wszystkiego, co robią rządzący, zwłaszcza w ostatnim czasie – mówił socjolog.

Prof. Arkadiusz Jabłoński mówił tutaj o braku konsekwencji. Z jednej strony Rafał Trzaskowski nie chce cofać wszystkich programów społecznych, jakie przeforsował PiS, ale z drugiej strony, bardzo krytycznie ocenia całe 5 ostatnich lat. Kandydat Koalicji Obywatelskiej teraz – za wzorem Szymona Hołowni – próbuje przedstawiać się jako kandydat ponadpartyjny. Szymon Hołownia już oficjalne zadeklarował poparcie dla prezydenta Warszawy.

– Jest to bardzo niekonsekwentne działanie, bo rozmawianie z liderem partii, czy z wiceliderem partii o bezpartyjnym urzędzie wydaje się być groteskowe – zwrócił uwagę rozmówca TV Trwam.

Żadnego z kandydatów nie chce poprzeć Konfederacja. Krzysztof Bosak twierdzi, że jest mu równie daleko do prezydenta Andrzeja Dudy, jak i do Rafała Trzaskowskiego.

TV Trwam News

drukuj