[TYLKO U NAS] D. Tarczyński o spotkaniu prezydenta A. Dudy z R. Trzaskowskim: Żałuję, że nie doszło do niego od razu po wyborach. To byłby jasny sygnał, że jesteśmy jedną Ojczyzną, jedną Polską i podziały nie są potrzebne

Cieszę się, że w końcu doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Cieszę się, że zaproszenie w końcu zostało przyjęte, szkoda, że tak późno. Żałuję, że nie doszło do tego spotkania od razu po wyborach, bo to byłby jasny sygnał, że jesteśmy jedną Ojczyzną, jedną Polską i podziały nie są potrzebne. Przed nami 5 lat prezydentury, która będzie owocna dla Polski – powiedział europoseł Dominik Tarczyński w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

12 lipca 2020 roku odbyła się druga tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Andrzej Duda z wynikiem 51,03 procent zwyciężył. Rafał Trzaskowski uzyskał 48,97 procent głosów. Opozycja próbowała podważyć wynik wyborów, składając wnioski do Sądu Najwyższego. Została wykupiona specjalna strona internetowa, poświęcona mobilizowaniu do protestów wyborczych. W tej chwili można zauważyć wyciszenie w tej strefie areny politycznej.

– Wszystkie te działania były ukierunkowane na potrzeby zewnętrzne zwolenników Platformy Obywatelskiej. Bardzo istotne jest to, że strona i domena, która służyła do propagowania podważenia wyników wyborów, została wykupiona znacznie wcześniej niż rozpoczęła się kampania wyborcza. Z tego wynika, że Platforma Obywatelska z góra zakładała swoją porażkę w tych wyborach. Był to sposób na wytłumaczenie swojej porażki, siódmej porażki – podkreślił europoseł.

Dominik Tarczyński skomentował apel prezydenta Andrzeja Dudy do utworzenia tzw. koalicji polskich spraw. Czy taka współpraca dla dobra Polski jest możliwa?

– Chciałbym, aby coś takiego powstało, ale trudno mi uwierzyć, że to się uda. Widząc to, co się dzieje dostrzegam cyniczne zachowania w tym środowisku politycznym. Z jednej strony mają pokazać dobrą twarz tej totalnej opozycji, a z drugiej strony mamy głosowania, które pokazują, że sprawy Polski są na uboczu myśli tych polityków. Chciałbym, aby interes Polski był ponad politykę krajową, dobro Polski jest bezdyskusyjne – wyraził polityk PiS.

Udział i wyniku w wyborach pokazały, że młodzi głosowali na kandydata opozycji – Rafała Trzaskowskiego. To wyraźny sygnał dla Zjednoczonej Prawicy, aby wyjść do młodych z zachęcającym programem.

–  Rząd podjął już pierwsze działania w tym kierunku. Bardzo potrzebna jest obecność. Do młodych trzeba dotrzeć bezpośrednio. Właśnie dlatego rozpoczynam serię spotkań, które mają zachęcić młodych do spotkań, do dyskusji, do czynnej aktywności w polityce. Chciałbym, aby młodzi widzieli w parlamentarzystach swoich przyjaciół. Młodzi powinni wiedzieć, że my chcemy dla nich jak najlepiej – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z europosłem PiS Dominikiem Tarczyńskim można odsłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj