Premier League. Znakomity hit na Old Trafford; Tottenham wciąż w grze o tytuł

Manchester United pokonał w hicie 27. kolejki Premier League Arsenal Londyn 3:2. Dwie bramki dla Czerwonych Diabłów zdobył 18-letni Marcus Rashford. W drugim niedzielnym pojedynku Tottenham uporał się ze Swansea 2:1. Liderem wciąż pozostaje Leicester City.

Manchester United vs Arsenal FCUnited byli żądni rewanżu na Kanonierach po klęsce, jakiej wcześniej doznali na Emirates Stadium (0:3). W 29. minucie wynik spotkania otworzył 18-letni Marcus Rashford. Napastnik Czerwonych Diabłów precyzyjnym uderzeniem bez problemu umieścił piłkę w siatce. Chwilę później ten sam zawodnik celną główką podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola strzelił Danny Welbeck. Snajper Arsenalu trafił do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mesuta Oezila. W 65. minucie zza szesnastki przymierzył Ander Herrera, a Petr Cech mógł jedynie odprowadzić futbolówkę wzrokiem. Strzałem z powietrza z około jedenastu metrów rezultat końcowy ustalił Mesut Oezil.

Leicester City vs Norwich CityPo porażce z Arsenalem na zwycięskie tory wrócił lider Premier League – Leicester City. Na King Power Stadium Lisy podejmowały Norwich City. Kanarki długo stawiały opór, ale w końcu udało się przełamać linię obrony gości. Gola na wagę trzech punktów dopiero w 89. minucie zdobył Leonardo Ulloa. Argentyńczyk wykorzystał płaską centrę Jamiego Vardy’ego i z czterech metrów umieścił piłkę w siatce.

Tottenham Hotspur vs Swansea CityNa drugim miejscu w tabeli plasuje się Tottenham Hotspur. Koguty pokonały na White Hart Lane Swansea City 2:1. Dla podopiecznych Mauricio Pochettino był to szósty ligowy triumf z rzędu. Dostępu do bramki Łabędzi bronił Łukasz Fabiański. Polak nie miał większych szans przy obu golach.

Czyste konto zachował Artur Boruc. Jego AFC Bournemouth zremisowało bezbramkowo z Watford. Reprezentant Polski już w 2. minucie uratował swój zespół po akcji najskuteczniejszego w tym sezonie zawodnika gospodarzy – Odiona Ighalo. Później były golkiper Celticu nie miał zbyt dużo pracy, a obie drużyny dopisały na swoje konta po jednym punkcie.

Serię meczów bez porażki na krajowym podwórku kontynuuje Chelsea Londyn. Podopieczni Guusa Hiddinka pokonali na wyjeździe Suthampton 2:1. Londyńczycy do przerwy przegrywali po golu Shane’a Longa. Irlandczyk z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Thibautem Courtoisem. Do wyrównania kwadrans przed końcem spotkania doprowadził Cesc Fabregas. Pomocnik Chelsea zaskakująco słabym strzałem z lewej strony pola karnego zaskoczył Frasera Forstera, który ewidentnie zawinił przy straconej bramce. Szalę zwycięstwa na korzyść The Blues w 89. minucie przechylił Branislav Ivanović. Serbski obrońca celną główką wykończył dośrodkowanie Williana z rzutu rożnego.

* * *

Leicester City vs Norwich CityW tabeli Premier League prowadzenie utrzymali piłkarze Leicesteru City. Drugie miejsce ze stratą dwóch oczek do Lisów zajmuje Tottenham. Piątą lokatę utrzymał Manchester United, którego od czwartego Manchesteru City dzielą zaledwie trzy oczka. The Citizens rozegrali dotychczas jedno spotkanie mniej. Trzeci ze stratą pięciu punktów do lidera jest Arsenal.