El. ME U21 2019. Polacy zagrają w barażu

Reprezentacja Polski do lat 21 wciąż w grze o awans na mistrzostwa Europy. Biało-czerwoni pokonali u siebie Gruzję 3:0. Drugie miejsce w tabeli grupy C i 22 oczka zebrane w trakcie całych eliminacji gwarantują nam pojedynek barażowy.


Organizatorem turnieju finałowego są Włosi. Już teraz – obok gospodarzy – miejsce na ME U21 zapewnili sobie: Chorwaci, Hiszpanie, Duńczycy, Anglicy, Niemcy, Belgowie, Serbowie, Rumunii i Francuzi. Do obsadzenia zostały jeszcze dwa miejsca. Ostatnich finalistów wyłonią pojedynki barażowe. W grze o przepustki pozostają jeszcze Polska, Grecja, Austria i Portugalia.

Podopieczni Czesława Michniewicza w ostatnim spotkaniu grupowym pokonali Gruzję 3:0. Tempo podkręcili po przerwie. Strzałem w dziesiątkę okazało się wprowadzenie na murawę Filipa Jagiełły. W 52. minucie pomocnik przymierzył zza szesnastki, błąd popełnił bramkarz, a piłka wylądowała w siatce. Kwadrans przed końcem – po indywidualnej akcji – wynik podwyższył Konrad Michalak. W końcówce na 3:0 trafił Dawid Kownacki.

W grupie C Polska nie zdołała prześcignąć Danii. Nasi rywale w walce o mistrzostwa pokonali Wyspy Owcze 3:0. Tylko sensacja mogła pomóc biało-czerwonym. Wcześniej to podopieczni Czesława Michniewicza dwukrotnie zremisowali z niżej notowanym przeciwnikiem – najpierw na wyjeździe, później u siebie. Wyspy Owcze, po klęsce z Danią, spadły na ostatnie miejsce w tabeli. To tylko pomogło Polakom, którzy w klasyfikacji zespołów liczących się w walce o baraż zajęli drugą lokatę.

Najlepszym strzelcem całych eliminacji był Dawid Kownacki. Jego 10 bramek to blisko połowa z całego dorobku biało-czerwonych.

Sport.RIRM

drukuj