fot. PAP/Leszek Szymański

R. Lewandowski: Czasami się męczymy sami z sobą

Płynność, lekkość w grze nawet przy wychodzeniu z kontry chciałbym, żeby te elementy wyglądały w naszym wykonaniu zupełnie inaczej. Tu coś szwankuje i stąd czasami się męczymy sami z sobą stwierdził po bezbramkowym meczu z Austrią kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski.


Biało-czerwoni po raz kolejny stracili punkty, tym razem remisując przed własną publicznością z Austrią [więcej tutaj]. Jakby tego było mało, to rywale byli bliżej wygranej i gdyby tylko nieco lepsza skutecznością wykazał się Marko Arnautović, wynik tego meczu mógł być zupełnie inny.

Pozwoliliśmy zdominować się rywalowi. Zdawałem sobie sprawę, że Austriacy posiadają dobrze wyszkolonych zawodników, którzy potrafią utrzymać się przy piłce. My natomiast mieliśmy z tym problem. Wiadomo, że czasami o wszystkim decydują detale to w jakim ustawieniu gramy, czy zmieniamy taktykę, czy czujemy się pewnie. To wszystko ma później wpływ, małe rzeczy decydują o tym, że zabrakło ostatniego podania, lepszego wyjścia. […] Płynność, lekkość w grze nawet przy wychodzeniu z kontry chciałbym, żeby te  elementy wyglądały w naszym wykonaniu zupełnie inaczej. Tu coś szwankuje i stąd czasami się męczymy sami z sobą – mówił Robert Lewandowski.

W dwóch wrześniowych starciach podopieczni Jerzego Brzęczka dołożyli do swojego dorobku zaledwie jedno oczko. W miniony piątek Polacy przegrali na wyjeździe ze Słowenią 0:2. Tym samym nasza drużyna znacząco zmniejszyła dystans punktowy nad resztą stawki.

Chyba za bardzo bojaźliwe przyjechaliśmy na zgrupowanie. Tak samo wy [dziennikarze red. przyp.] myśleliście, że wszystko łatwo pójdzie, że jakoś to będzie. Niestety, u nas „jakoś to będzie” nie funkcjonuje. My zawsze powinniśmy przystępować do meczu z nastawieniem, że ciężko będzie o punkty i zwycięstwo, żeby nic nas nie zaskoczyło. Dostaliśmy bardzo „zimny prysznic”. To jest czas na analizę tego, co robiliśmy źle i co zrobić, aby następnym razem wyglądało to już lepiej. Niezależnie od tego, kto co mówi, musimy mieć własny rozum, musimy własnymi umiejętnościami zaprezentować to na boisku – podkreślił kapitan kadry.

Kolejne spotkania w ramach eliminacji Euro 2020 biało-czerwoni rozegrają 10 oraz 13 października, kolejno z Łotwą (w Rydze) oraz Macedonią Północną (na Stadionie Narodowym w Warszawie).

Sport/radiomaryja.pl

drukuj