fot. PAP/Adam Warżawa

ME siatkarzy 2019. Kurek znowu poza kadrą, jest Kochanowski

Selekcjoner Vital Heynen podał czternastoosobowy skład reprezentacji Polski na rozpoczynające się w czwartek mistrzostwa Europy siatkarzy. Poza kadrą po raz kolejny znalazł się Bartosz Kurek. Na liście powołanych nie zabrakło natomiast miejsca dla Jakuba Kochanowskiego.


Bartosz Kurek to największy nieobecny zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Europy. MVP zeszłorocznego mundialu, choć od kilkunastu dni trenował z drużyną, ostatecznie nie doszedł do optymalnej formy po kontuzji kręgosłupa, której doznał w kwietniu. Istnieje natomiast szansa, aby 31-letni atakujący pojechał na październikowy Puchar Świata do Japonii.

W składzie na EuroVolley znalazł się z kolei Jakub Kochanowski. Zawodnika PGE Skry Bełchatów zabrakło w kadrze na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Gdańsku, teraz o miejsce w wyjściowej „szóstce” będzie rywalizował na środku siatki z Mateuszem Bieńkiem, Karolem Kłosem oraz Piotrem Nowakowskim.

Vital Heynen zdecydował się również na czwórkę przyjmujących. Obok pewniaków Michała Kubiaka i Wilfredo Leona, selekcjoner biało-czerwonych postawił na Artura Szalpuka oraz Aleksandra Śliwkę. Tym razem rywalizację na swojej pozycji przegrał więc Bartosz Kwolek.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się w czwartek. Polacy pierwszy mecz rozegrają dzień później (13 września), a za przeciwnika będą mieć Estonię (godzina 17:00). W grupie D zmierzymy się również z Holandią, Czechami, Czarnogórą i Ukrainą. Awans do 1/8 finału uzyskają cztery najlepsze zespoły.

***

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy siatkarzy 2019:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek

Sport.RIRM

drukuj