El. Euro 2020. Polska remisuje z Austrią, choć to rywale stwarzali okazje

Polscy piłkarze pozwolili Austriakom na zbyt wiele. Udało się wywalczyć remis, choć to rywale stworzyli sobie kilka szans, by wygrać w meczu o punkty eliminacji do mistrzostw Europy 2020.

W pierwszym meczu obu reprezentacji to Polska była lepsza. Od tego czasu Austriacy zrobili już jednak spory krok naprzód. I dziś zapowiadali rewanż.

Już pierwsze minuty pokazały, że nie rzucali słów na wiatr. Była 4. minuta widowiska, kiedy odrobinę wolnego miejsca wykorzystał Marko Arnautović. Gdyby piłka nie była w zasięgu rąk Łukasza Fabiańskiego, przegrywalibyśmy 0:1. A tak, mecz toczył się dalej. Szczęście pomagało Polakom. Po podaniu z lewej strony główkował Arnautović. Zabrakło precyzji, bo futbolówka odbiła się od słupka.

Podopieczni Jerzego Brzęczka potrzebowali sporo czasu, by wreszcie się przebudzić. Minęło pół godziny, kiedy na dośrodkowanie z lewej strony zdecydował się Kamil Grosicki. Robert Lewandowski był tam, gdzie powinien, ale z kilku metrów chybił w stuprocentowej sytuacji. Ten fragment meczu naprawdę biało-czerwonym się udał. Już kilka chwil później główkował Kamil Glik i tylko świetna interwencja golkipera zabrała nam prowadzenie.

Już pierwsza połowa pokazała, że Austria potrafi zamknąć Polaków w ich polu karnym. W drugiej odsłonie ten scenariusz się powtarzał, a rywale stwarzali kolejne okazje. Łukasz Fabiański stanął na wysokości zadania. Wygrał pojedynek sam na sam z Arnautoviciem. Później formę naszego bramkarza sprawdził jeszcze uderzeniem z dystansu Konrad Laimer. Była 66. minuta i ponownie oko w oko z Fabiańskim stanął Arnautović. Górą ponownie Polak.

Jerzy Brzęczek próbował poprawić grę zespołu. Wprowadził na murawę Jakuba Błaszczykowskiego i Sebastiana Szymańskiego. Pomocnik Wisły Kraków szybko jednak nabawił się kontuzji, a w jego miejsce wszedł Mateusz Klich. Żadna poprawa nie przyszła. Udało się wymienić kilka podań na skrzydle, ale okazji strzeleckich wciąż nie było. W końcówce Austriacy ponownie zamknęli nas w szesnastce. Szukali swojej szansy w stałych fragmentach gry, jednak i tym razem piłka do siatki nie wpadła.

Skończyło się na bezbramkowym remisie. W innych spotkaniach naszej grupy Słowenia pokonała Izrael 3:2, a Macedonia Północna uporała się z Łotwą 2:0.