Bundesliga. Lewandowski z 27. golem w sezonie, Bayern nie dał szans Eintrachtowi

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Reprezentant Polski zdobył gola, a Bayern Monachium pewnie pokonał na własnym terenie Eintracht Frankfurt 5:2. Dla snajpera mistrzów Niemiec było to już 27. ligowe trafienie w obecnym sezonie.

Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt 5:2 (2:0)
Leon Goretzka 17′ Thomas Mueller 41′ Robert Lewandowski 46′ Alphonso Davies 61′ Martin Hinteregger 74′(sam.) – Martin Hinteregger 52′ 55′

Robert Lewandowski drogę do bramki rywala znalazł kilkadziesiąt sekund po przerwie. Polak wykorzystał świetną centrę Kingsleya Comana z prawej strony boiska i mocnym uderzeniem głową nie dał szans Kevinowi Trappowi. Tym samym 31-letni napastnik zdobył swojego 27. ligowego gola w sezonie 2019/2020.

Nasz rodak na listę strzelców mógł wpisać się już w 11. minucie meczu, ale wówczas trafił tylko w poprzeczkę. Bayern ostatecznie wygrał bardzo pewnie, 5:2. Nerwowo w zespole Hansiego Flicka zrobiło się jedynie na początku drugiej połowy spotkanie, kiedy to Eintracht, w odstępie zaledwie trzech minut, dwukrotnie za sprawą Martina Hintereggera pokonał Manuela Neuera i zredukował straty do jednej bramki.

„Bawarczycy” – dzięki szóstej ligowej wygranej z rzędu – umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Drugą Borussię Dortmund ciągle wyprzedzają o cztery punkty. I to właśnie z ekipą Luciena Favre mistrzowie Niemiec zmierzą się w najbliższy wtorek na Signal Iduna Park. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18:30.