fot. PAP/Piotr Nowak

Polacy za granicą. Damian Kądzior na dłużej w Dinamie Zagrzeb

Damian Kądzior przedłużył kontrakt z Dinamem Zagrzeb. Nowa umowa będzie obowiązywała do czerwca 2023 roku.


Bardzo dobre wieści dla kibiców Dinama Zagrzeb. Władze klubu porozumiały się z Damianem Kądziorem w sprawie przedłużenia kontraktu do połowy 2023 roku. Dotychczasowa umowa obowiązywała dwa lata krócej, choć zawierała opcję przedłużenia o dwanaście miesięcy. Reprezentant Polski będzie mógł także liczyć na znaczną podwyżkę.

– Fakt, że klub dał mi zaufanie w czasie, gdy cały świat walczy z epidemią Covid-19, wiele dla mnie znaczy. Dinamo pokazało, że mnie docenia i dokłada starań, bym czuł się pewny siebie – powiedział 27-letni skrzydłowy dla oficjalnego serwisu swojego pracodawcy.

Damian Kądzior do ekipy z Zagrzebia trafił latem 2018 roku. W obecnym sezonie zagrał w 29 meczach na wszystkich klubowych frontach i strzelił 12 goli, a przy kolejnych 9 asystował. Nasz rodak z Dinamem dotychczas wywalczył dwa trofea – mistrzostwo Chorwacji oraz krajowy superpuchar.

Przypomnijmy, że chorwacka ekstraklasa – ze względu na pandemię koronawirusa – jest obecnie zawieszona. Piłkarze Dinama już od poniedziałku natomiast trenują w klubie w kilkuosobowych grupach. Tamtejsza liga ma wznowić rozgrywki 30 maja.

Sport.RIRM

drukuj