fot. PAP/EPA

Siatkówka. Vital Heynen przedłużył kontrakt z reprezentacją Polski!

Stało się to, na co czekali wszyscy kibice w Polsce. Vital Heynen porozumiał się z PZPS i będzie prowadził biało-czerwonych przynajmniej do końca października 2021 roku.


Przypomnijmy – dotychczasowa umowa Belga z PZPS obowiązywała tylko do końca września. W pewnym momencie wydawało się, że negocjacje odnośnie nowego kontraktu będą ciągnęły się jeszcze przez jakiś czas. Kością niezgody były, a jakże, pieniądze. 50-letni szkoleniowce oczekiwał znacznej podwyżki. Z 70 tys. euro do – według mediów – 200 tys. euro za cały sezon.

Ostateczne selekcjoner aktualnych mistrzów świata zgodził się obniżyć swoje wymagania. Podpisał nowy kontrakt, dzięki któremu zarobi 120 tys. euro w przyszłym sezonie plus ewentualne bonusy. Nowa umowa będzie obowiązywała przynajmniej do końca października 2021 roku. A to oznacza, że Vital Heynen poprowadzi biało-czerwonych nie tylko podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, ale także mistrzostw Europy.

Belg przejął reprezentację Polski w lutym 2018 roku. Z naszą drużyną narodową wywalczył mistrzostwo świata, sięgnął po srebrny medal za drugie miejsce w Pucharze Świata, zdobył również brąz mistrzostw Europy oraz Ligi Narodów.

Sport.RIRM

drukuj