LM. Resovia nie zwalnia tempa

Asseco Resovia Rzeszów pokonała na wyjeździe słoweński ACH Volley Lublana 3:0 (25:19, 25:23, 25:19) w swoim kolejnym meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów. To druga wygrana podopiecznych Andrzeja Kowala w tych elitarnych rozgrywkach, którzy z kompletem punktów i bez straty seta przewodzą w tabeli grupy C.

Resoviacy podróżowali do Lublany z dużymi problemami i z powodu braku sprzętu, który razem z podręcznym bagażem zaginął po drodze, nie skorzystali z wtorkowego treningu w hali Tivoli. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu pewnego zwycięstwa. W pierwszym meczu zespół z Podkarpaciawygrał z Budvanską Rivijerą Budva 3:0.

I set

Wicemistrzowie Polski spokojnie i pewnie wypunktowali Słoweńców. Byli od nich zdecydowanie lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W pierwszym secie mistrz Słowenii wyrównał na 8:8. Na więcej zawodnicy Andrzeja Kowala już mu nie pozwolili. Dwa razy pokazał się na siatce Marko Ivović. Po akcjach Serba było 11:8. Za moment, po bloku Jochena Schoepsa i Russella Holmesa, na tablicy świetlnej było już 20:15. Decydującą akcję pierwszej odsłony sfinalizował Ivović.

II set

Drugi set był wyrównany. Słoweńcy zagrali już z mniejszym respektem dla lidera polskiej ekstraklasy. Po akcji Jana Kozamernika prowadzili 11:9, ale polska drużyna szybko poprawiła atak, blok oraz koncentrację i odzyskała inicjatywę. Czteropunktową przewagę utrzymywała do stanu 24:20 i zamiast szybko postawić kropkę nad „i”, zafundowała sobie nerwową końcówkę. Rywal doprowadził do stanu 23:24 i swoim błędem wyręczył graczy z Rzeszowa.

III set

Trzecia partia był ostatnią, choć Resovia, rozluźniona prowadzeniem w meczu 2:0, popełniała błędy. Zawodnicy z Lublany skwapliwie z tych uprzejmości skorzystali. Po autowym ataku Paula Lotmana gospodarze przeważali 9:5. Amerykańskiego przyjmującego zmienił Rafał Buszek. Rzeszowianie szybko opanowali sytuację. Po ataku Buszka nasz zespół prowadził 20:15. Po niespełna 90 minutach gry ostatnia akcję przeprowadził Piotr Nowakowski. To dwunaste z rzędu zwycięstwo wicemistrzów Polski w obecnym sezonie.

Kolejny mecz rzeszowski zespół rozegra 4 grudnia (godz. 18) we własnej hali z zespołem Berlin Recycling Volley.