LM siatkarek. Rabita Baku z Polkami na trzecim miejscu

Siatkarki Rabity Baku, w której występują Katarzyna Skowrońska-Dolata i Katarzyna Skorupa zajęły trzecie miejsce w Lidze Mistrzyń. W meczu o brązowy medal drużyna z Azerbejdżanu pokonała we własnej hali Eczacibasi VitrA Stambuł 3:0 (25:21, 25:12, 27:25).

Rabita, która jest organizatorem Final Four Ligi Mistrzyń, liczyła na zwycięstwo w imprezie, ale w sobotnim półfinale musiała uznać wyższość Dynama Kazań, przerywając 0:3. W „małym” finale ekipa z Baku dość pewnie rozprawiła się z tureckim Eczacibasi VitrA 3:0. Duży udział w zwycięstwie miała reprezentantka Polski Skowrońska-Dolata, która zdobyła 15 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny. Skorupa nie pojawiła się w tym meczu na boisku.

Dla Skowrońskiej-Dolaty to trzeci brązowy medal Ligi Mistrzyń, wcześniej zajęła trzecie miejsce z Scavoloni Pesaro i Fenerbahce Stambuł. Skorupa przed rokiem z Rabitą zdobyła tytuł klubowego wicemistrza Starego Kontynentu.

W finale (początek, godz. 16.00) broniący trofeum VakifBank Stambuł zmierzy się z Dynamem Kazań.