World Grand Prix: Porażka Polek na zakończenie turnieju

Porażką zakończyły polskie siatkarki zmagania w turnieju finałowym World Grand Prix drugiej dywizji. Podopieczne trenera Piotra Makowskiego w meczu o 3. miejsce przegrały z reprezentacją Portoryko 0:3 (19:25, 17:25, 22:25).

I set

Pierwsza odsłona meczu od początku przebiegała pod dyktando Portorykanek. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły one 8:6, zaś na drugiej 16:14. Siatkarki z Ameryki Środkowej skuteczniej atakowały, popełniały mniej błędów własnych i w efekcie, po ataku z lewego skrzydła w wykonaniu Stephanie Enright, wygrały seta do 19.

II set

Kolejna partia nie przyniosła zmiany obrazu gry. Podopieczne trenera Jose Mielesa szybko uzyskały kilkupunktową przewagę (8:3, 15:9, 19:11) i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. W grze polskiego zespołu praktycznie nic nie funkcjonowało, a pojedyncze udane akcje nie mogły pozwolić na odrobienie strat. Ostatecznie Portorykanki triumfowały w tej części spotkania 25:17. Seta zakończyła autowym zbiciem Elżbieta Skowrońska.

III set

Zdecydowanie najwięcej emocji przyniosła trzecia partia pojedynku. W niej biało-czerwone przegrywały już 17:23, ale potrafiły wykrzesać z siebie jeszcze resztki sił i dzięki świetnej postawie Klaudii Kaczorowskiej i Skowrońskiej niemal dogoniły rywalki (22:24). Ostatnie słowo należało jednak do Portorykanek, które w końcówce zachowały więcej zimnej krwi, zwyciężając 25:22.

Najlepiej punktującą zawodniczką w zwycięskiej drużynie była Karina Ocasio, autorka 17 punktów. Dzielnie wspierały ją Aleksandra Oquendo oraz Aurea Cruz, które zapisały na swoim koncie odpowiednio 13 i 10 oczek. Po drugiej stronie siatki na słowa pochwały zasłużyła jedynie atakująca, Malwina Smarzek – zdobywczyni 8 punktów.

Polska Portoryko 0:3

(19:25, 17:25, 22:25)

Polska: Kajzer, Połeć (4), Kąkolewska (2), Paszek (1), Wójcik (3), Smarzek (8), Durajczyk (libero) oraz Bełcik (2), Efimienko (2), Zaroślińska (5), Kowalińska (2), Skowrońska (5) i Kaczorowska (2)

Portoryko: Enright (4), Cruz (10), Ocasio K. (17), Valentin (3), Oquendo (13), Ocasio S. (4), Seilhamer (libero) oraz Venegas, Mojica i Rosa (1)