fot. PAP/Grzegorz Momot

Liga Narodów siatkarzy. Vital Heynen podał skład na Final Six

Zgodnie z zapowiedziami, reprezentacja Polski udała się na turniej finałowy Ligi Narodów w mocno rezerwowym składzie. Miejsce na pokładzie samolotu lecącego do Chicago znalazło się między innymi dla Andrzeja Wrony, który powrócił do kadry po dwuletniej przerwie.


Można śmiało powiedzieć, że do Stanów Zjednoczonych udał się nie drugi, a nawet trzeci „garnitur” reprezentacji Polski. Podobny zresztą do tego, który zagrał w Lipsku, na zakończenie fazy interkontynentalnej Ligi Narodów.

Największą niespodzianką jednak i tak pozostaje powołanie dla Andrzeja Wrony. Mistrz świata z 2014 roku powrócił tym samym do kadry po dwuletniej przerwie. Wśród środkowych są również Norbert Huber oraz Karol Kłos.

Przypomnijmy, że podstawowy trzon zespołu pozostał w Zakopanem, gdzie przygotowuje się do najważniejszej imprezy sezonu – kwalifikacji olimpijskich, które od 9 do 11 sierpnia odbędą się w Gdańsku.

Podopieczni Vitala Heynena w grupie B Final Six zmierzą się z Brazylią (środa, godz. 23:30), a następnie z Iranem (piątek, godz. 00:00). W grupie A zagrają natomiast Francuzi, Rosjanie oraz gospodarze turnieju Amerykanie.

***

Skład reprezentacji Polski na Final Six Ligi Narodów 2019:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Maciej Muzaj

Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Andrzej Wrona

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Tomasz Fornal

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Jakub Popiwczak

Sport.RIRM

drukuj