Copa America. Brazylia pokonała rewelację i sięgnęła po trofeum

Brazylia po raz dziewiąty w historii sięgnęła po Copa America. W finale pokonała rewelacyjne Peru 3:1. I to mimo czerwonej kartki dla strzelca drugiego gola Gabriela Jesusa.

Sensacją był sam awans Peru do finału. Po drodze piłkarze z tego kraju wyeliminowali Urugwaj i Chile. Teraz ponownie mieli zmierzyć się z Brazylią, z którą w fazie grupowej przegrali 0:5.

Była 15. minuta meczu, kiedy podanie na skrzydło otrzymał Gabriel Jesus. Zawodnik Manchesteru City poradził sobie z obrońcami, by chwilę później precyzyjnie dośrodkować w pole karne. Na miejscu był Everton i to on silnym uderzeniem po ziemi wyprowadził Canarinhos na prowadzenie.

Peru tym razem nie pozwoliło Brazylii na tyle, ile w meczu grupowym. Wzięło się do pracy, czego efektem było trafienie Paolo Guerrero. Napastnik wykorzystał rzut karny, bo chwilę wcześniej ręką akcję rywali przerwał Thiago Silva.

Brazylia zdążyła odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. Środkiem boiska przedarł się Arthur, a precyzyjne dogranie kolegi wykończył Gabriel Jesus. Peru się już nie podniosło. Pod koniec spotkania w szesnastce przewrócił się Everton. Oberwał od rywala przy pojedynku bark w bark. Sędzia uznał jednak, że przepisy zostały przekroczone i wskazał na wapno. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Richarlison. Trafił i rozwiał wszelkie wątpliwości. To Canarinhos są zdobywcami Copa America.

W wygranej Brazylii nie przeszkodziła nawet czerwona kartka dla Gabriela Jesusa.