Ekstraklasa. Podział punktów przy Kałuży

Cracovia zremisowała przed własną publicznością z PGE GKSem Bełchatów 1:1 w meczu grupy spadkowej rozegranym w ramach 31. kolejki TMobile Ekstraklasy. Na bramkę Erika Jendriska odpowiedział w końcówce spotkania Arkadiusz Piech.

Cracovia do meczu z PGE GKS-em przystępowała jako faworyt, albowiem ich dzisiejszy rywal zamykał tabelę grupy spadkowej i w ostatnich ośmiu spotkaniach zdołał zdobyć raptem jeden punkt.

Od pierwszych minut gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Już w 7. minucie okazję do wpisania się na listę strzelców miał Erik Jendrisek. Słowak nie trafił jednak w światło bramki, mimo iż był od niej oddalony tylko o cztery metry. Pięć minut później ofensywny gracz Pasów zrehabilitował się, gdyż  centra Luisa Santosa Deleu spadła wprost na głowę Jendriska, który nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Dariuszowi Treli.

Po uzyskaniu prowadzenia Cracovia nie poszła dalej za ciosem, tylko toczyła z bełchatowianami walkę głównie w środku pola. Po półgodzinie chaotycznej i niedokładnej gry groźnie zrobiło się w szesnastce Krzysztofa Pilarza. Michał Mak zagrał do niepilnowanego Arkadiusza Piecha, a snajper Brunatnych minimalnie chybił.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Chaotyczne podania oraz brak pomysłu królowały na stadionie przy ul. Kałuży. Dopiero w 63. minucie Krzysztof Pilarz musiał interweniować, po uderzeniu ponieważ Adamy Mójty. W odpowiedzi nieznacznie chybił Piotr Polczak.

W ostatnich minutach GKS dążył do wyrównania. W 86. minucie zmasowany atak gości golem zakończył Arkadiusz Piech. Chwilę później Deniss Rakels miał piłkę meczową. Łotysz nie został bohaterem Pasów ponieważ trafił zaledwie w poprzeczkę.

Piłkarze Marka Zuba po wywalczeniu jednego oczka zajmują przedostatnie miejsce w grupie spadkowej, natomiast Cracovia jest trzecia. W następnej kolejce PGE GKS będzie gościł Podbeskidzie Bielsko-Biała, a podopieczni Jacka Zielińskiego zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.