Polacy za granicą. Lewandowski nie zwalnia tempa

Od gola i wygranej Robert Lewandowski rozpoczął nowy sezon Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 52. minucie gry, a jego Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością Bayer Leverkusen 3:1 w meczu inaugurującym 1. kolejkę ligowych rozgrywek.

Była 51. minuta spotkania, gdy główny sędzia zawodów, dzięki zastosowaniu technologii VAR, podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Charlesa Aranguiza na Lewandowskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym uderzeniem zmusił do kapitulacji Bernda Leno. Tym samym było to dla naszego rodaka już czwarte trafienie w obecnym sezonie na wszystkich klubowych frontach w zaledwie trzech rozegranych dotąd meczach.

Gol Polaka przypieczętował dominację Bayernu, który ostatecznie pokonał gości z Leverkusen 3:1. Wcześniej dla ekipy mistrzów Niemiec na listę strzelców wpisali się Niklas Suele oraz Corentin Tolisso, a więc nowe nabytki zespołu z Bawarii, natomiast Aptekarze odpowiedzieli jedynie honorową bramką Admira Mehmediego.

Ze zwycięstwa swojej drużyny cieszył się dziś również Kamil Glik, który mimo ostatnich problemów z kolanem, wybiegł na boisko i pomógł AS Monaco w pokonaniu na wyjeździe FC Metz 1:0. Stoper mistrzów Francji był nawet bliski zdobycia gola, ale w 71. minucie po jego strzale głową z kilku metrów świetną interwencją popisał się Thomas Didillon. Chwilę później komplet punktów przyjezdnym zapewnił Radamel Falcao.

Piątkowy triumf podopiecznych Leonardo Jardima był dla ekipy z Księstwa piętnastą wygraną z rzędu w rozgrywkach Ligue 1. W ten sposób klub reprezentanta Polski ustanowił nowy rekord ligi francuskiej.