Polacy przegrali z Węgrami. Przeciwnicy pokonali biało-czerwonych 1:2

Polska przegrała ostatni mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Węgry pokonały nas 1:2. Biało-czerwoni wyszli z grupy na drugim miejscu i wystąpią w marcu w dwustopniowych barażach o awans na mundial.

Mecz nie należał do najlepszych. Pierwszą bramkę oddaliśmy w 37. minucie, a drugą w 80. minucie. Kiedy sędzia zakończył mecz, kadrę Paulo Sousy pożegnały gwizdy.

– Jesteśmy lepszym zespołem niż to, co pokazaliśmy dzisiaj. Skoro na nas gwizdali, to widocznie mają ku temu powody. Oczekują od nas więcej, tak samo, jak my oczekujemy od siebie więcej – mówił Paulo Sousa.

Na murawie zabrakło w poniedziałek Roberta Lewandowskiego, którego selekcjoner postanowił oszczędzić. W spotkaniu z Węgrami nie zagrali również Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak, jednak w ich przypadku chodziło o żółte kartki i mecze w barażach, które odbędą się w marcu.

Porażka sprawiła, że biało-czerwoni mogą stracić przywilej rozegrania barażowego półfinału w kraju. Wszystko zależy od dzisiejszych wyników w kilku meczach.

– Pokazaliśmy już, że z każdym możemy walczyć i wygrać. Bez względu na inne drużyny czy to będą Włosi, czy Portugalczycy, musimy wykonać dobrą robotę i wierzyć w siebie, że możemy wygrać – podkreślił selekcjoner reprezentacji Polski.

Polska na zakończenie fazy grupowej zajmuje 6. Miejsce – ostatnie dające rozstawienie w pierwszym etapie barażów. Losowanie par nastąpi 26 listopada 2021 roku.