Ekstraklasa. Arka utonęła w Krakowie, hat-trick Boguskiego

Wisła Kraków, po wstydliwej porażce z Pogonią Szczecin (2:6), rozgromiła na własnym terenie Arkę Gdynia 5:1. Bohaterem meczu został Rafał Boguski, który ustrzelił swojego drugiego hattricka w obecnym sezonie.

W ostatnich tygodniach zdecydowanie lepiej spisywała się Wisła, której serię siedmiu ligowych spotkań bez porażki w brutalny sposób przerwała dopiero Pogoń Szczecin (2:6). Mimo to gdynianie nadal wyprzedzali krakowski zespół w tabeli. Dla Białej Gwiazdy bezpośrednie starcie było okazją do zmiany tej sytuacji.

Już w 5. minucie debiutanckie trafienie w Ekstraklasie zanotował Marcin Warcholak. Boczny obrońca Arki trafił do siatki uderzeniem głową po dośrodkowaniu Dominika Hofbauera z rzutu wolnego. Świetną okazję do podwyższenia prowadzenia Boban Jovic i Marcin Warcholakzmarnował Dariusz Zjawiński, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Łukasza Załuski. Wiślacy wyprowadzili szybki kontratak, a centrę Patryka Małeckiego na gola, plasowanym strzałem w kierunku dalszego słupka, zamienił Rafał Boguski. Po kolejnych dziesięciu minutach ponownie defensorom żółto-niebieskich dała się we znaki para Małecki-Boguski. Pierwszy ponownie zakręcił obrońcami rywali na lewej stronie, a drugi, wykorzystując dobre dośrodkowanie na drugi metr, dopełnił jedynie formalności. Przed przerwą na listę strzelców zdążył się jeszcze wpisać Petar Brlek. Chorwat, podobnie jak Boguski, wykorzystał umiejętność gry głową i podwyższył prowadzenie swojej drużynie po dokładnej centrze Krzysztofa Mączyńskiego.

Rafa³ Boguski i Konrad Ja³ochaPo zmianie stron swojego trafienia szukał także Paweł Brożek. Snajpera Białej Gwiazdy skutecznie zatrzymał jednak Konrad Jałocha. W 63. minucie hat-tricka skompletował Boguski. 32-latek przymierzył w narożnik bramki po solowym rajdzie. Gola doczekał się też w końcu Brożek, który po asyście Boguskiego włożył w swoje uderzenie wszystkie siły i nie dał golkiperowi przyjezdnych żadnych szans. Krakowianie kontrolowali przebieg meczu do ostatniego gwizdka sędziego, ostatecznie zwyciężając 5:1.

Dzięki dobrej postawie w dzisiejszym meczu Wisła awansowała na dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Do tej pory Biała Gwiazda wywalczyła dwadzieścia jeden punktów. Arka plasuje się tuż za jej plecami z jednym oczkiem straty. W następnej kolejce podopieczni Kazimierza Kmiecika pojadą do Gdańska, gdzie zmierzy się z miejscową Lechią. Zawodnicy Grzegorza Nicińskiego zagrają natomiast przy ulicy Cichej z Ruchem Chorzów.