Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec traci dystans do reszty stawki

Zagłębie Sosnowiec nie odrabia straty do rywali i w dalszym ciągu pozostaje czerwoną latarnią ligi. Tym razem za silne okazało się Zagłębie Lubin (1:2). Na dwa trafienia Bartłomieja Pawłowskiego odpowiedział Vamara Sanogo.


Sosnowiczanie nie wygrali jeszcze z Miedziowymi na ekstraklasowym poziomie. Od początku meczu nie zapowiadało się na przełamanie tej passy. O ile miejscowi przez pewien czas radzili sobie w defensywie, nie dopuszczając rywali zbyt blisko, o tyle w ataku nie istnieli już w ogóle.

Szyki obronne gospodarzy nie wytrwały zbyt długo. Już w 10. minucie płaskim uderzeniem z kilku metrów prowadzenie lubinianom dał Bartłomiej Pawłowski. Niespełna dwie minuty później skrzydłowy miał na swoim koncie dwa gole. Bez problemu wbiegł bowiem w pole karne, minął golkipera drużyny z  Sosnowca i dopełnił formalności.

Zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia przyjezdni kontrolowali przebieg gry. Pierwsze zagrożenie pod bramką Dominika Hładuna sosnowiczanie stworzyli dopiero w 31. minucie, kiedy to celnie uderzył Vamara Sanogo. Chwilę później Francuz był już skuteczniejszy. Futbolówka, po jego strzale z woleja, ugrzęzła w bramce Miedziowych. Tuż przed przerwą powinno być 2:2, jednak Żarko Udovicić nie potrafił pokonać Hładuna z około pięciu metrów.

Po zmianie stron gra nie porywała. Przeważały niedokładne zagrania, złe wyprowadzenia piłki, a jeśli już padały strzały to zazwyczaj niecelne. Dominik Hładun, kiedy musiał – jak po próbie Patrika Mraza – interweniował bez zarzutu. Jego koledzy z ataku do ostatniego gwizdka nie potrafili postawić kropki nad „i”, ale zdołali dowieźć prowadzenie do końca.

Zagłębie Sosnowiec w dalszym ciągu traci dystans do reszty stawki. W tej chwili do wydostania się ze strefy spadkowej sosnowiczanom brakuje czterech punktów. Zagłębie Lubin plasuje się na 10. pozycji.

* * *

Zagłębie Sosnowiec – Zagłębie Lubin 1:2 (1:2)
Vamara Sanogo 32’ – Bartłomiej Pawłowski 10’ 13’

Zagłębie S.: Dawid Kudła – Michael  Heinloth (76′ Bartłomiej Babiarz), Arkadiusz Jędrych, Mateusz  Cichocki Patrik  Mraz – Adam Banasiak, Dejan Vokić (23′ Żarko Udovicić), Konrad Wrzesiński, Szymon Pawłowski, Alexandre  Cristovao (90+4′ Callum Rzonca) – Vamara Sanogo

Zagłębie L.: Dominik Hładun – Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Sasa Balić – Bartosz Slisz, Bartłomiej Pawłowski (75′ Mateusz Matras), Filip Jagiełło (82′ Jakub Mares), Filip Starzyński, Damjan Bohar (90+6′ Łukasz Moneta) – Patryk Tuszyński

Żółte kartki: Patrik Mraz Arkadiusz Jędrych (Zagłębie S.) oraz Sasa Balić, Bartosz Slisz, Maciej Dąbrowski, Filip Starzyński (Zagłębie L.)

Sport.RIRM

drukuj