Ekstraklasa. Lech Poznań wciąż bez porażki; Wisła Kraków przegrała ze Stalą Mielec

4. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpoczęła się od pewnego wyjazdowego zwycięstwa Lecha Poznań z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (3:1). Niespodziankę sprawiła Stal Mielec, która na własnym obiekcie pokonała Wisłę Kraków (2:1).

Lech Poznań fenomenalnie rozpoczął spotkanie w Niecieczy. Już w 3. minucie z rzutu wolnego pięknym trafieniem popisał się Barry Douglas. Kilkadziesiąt sekund później Tomasz Loska źle wybił piłkę, którą przejął Joao Amaral. Portugalczyk zbliżył się do bramki i podwyższył prowadzenie. Gospodarze zmniejszyli straty tuż przed przerwą. Mikael Ishak faulował w polu karnym Mateusza Grzybka, za co sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił Piotr Wlazło.

Po przerwie żadna z drużyn nie forsowała tempa gry, choć dłużej przy piłce utrzymywali się poznaniacy. Podopieczni Macieja Skorży skutecznie blokowali ofensywne zapędy gospodarzy, a w 81. minucie udokumentowali swoją przewagę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Antonio Milić zgrał piłkę do Mikaela Ishaka, a ten z bliskiej odległości wpisał się na listę strzelców. Dzięki wygranej Lech przewodzi ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów. Z kolei Termalica z dwoma „oczkami” znajduje się w strefie spadkowej.

W drugim piątkowym meczu Stal Mielec niespodziewanie wygrała z Wisłą Kraków (2:1). Wynik meczu pięknym strzałem z dystansu otworzył Aleksandar Kolew. Futbolówka po strzale Bułgara odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Tuż po przerwie Matej Hanousek dośrodkował w pole karne. Jan Kliment wygrał pojedynek z Mateuszem Matrasem i nie dał szans bramkarzowi, doprowadzając do remisu. Gospodarze odpowiedzieli już po pięciu minutach. W „szesnastkę” zacentrował Krystian Getinger, a Mateusz Mak „główką” wykończył zagranie polskiego obrońcy. Każda z drużyn miała swoje sytuacje, ale więcej goli już nie padło, dzięki czemu Stal Mielec zrównała się punktami z Wisłą Kraków. Obie drużyny mają teraz po cztery „oczka”.