Primera Division. Grad goli na Santiago Bernabeu! Barcelona zwycięska w El Clasico!

FC Barcelona pokonała w hicie 29. kolejki Primera Division Real Madryt 4:3. Gości do triumfu poprowadził Lionel Messi. Argentyńczyk ustrzelił hat – tricka. Jedno trafienie zapisał na swoim koncie Andres Iniesta. Królewscy odpowiedzieli golami Benzemy i Ronaldo.

W mecz rewelacyjnie weszli piłkarze Blaugrany. W 7. minucie Lionel Messi podał na wolne pole do Iniesty, a ten silnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Lopeza. Po chwili prowadzenie mógł podwyższyć Argentyńczyk. Messi stanął oko w oko z golkiperem Królewskich. Uderzył jednak metr obok słupka.

Zmarnowana okazja zemściła się na Katalończykach w 20. minucie. Po dośrodkowaniu Di Marii mocnym strzałem głową Valdesa pokonał Karim Benzema. Po chwili ta sama dwójka wyprowadziła Real na prowadzenie. Przy kolejnej wrzutce argentyńskiego pomocnika futbolówkę na 8. metrze przyjął Benzema. Francuz z dużym spokojem wpakował ją do siatki gości. W następnej akcji snajper Galacticos mógł ustrzelić hat – tricka. Barcelonę uratował jednak interweniujący na linii bramkowej Gerard Pique. 42. minuta przyniosła upragnione wyrównanie. Obrońcy gospodarzy zatrzymali w polu karnym Neymara. Piłka trafiła jednak pod nogi Messiego, który strzałem w krótki róg nie dał szans Lopezowi.

Drugą odsłonę od mocnego ciosu mogli rozpocząć podopieczni Carlo Ancelottiego. Oko w oko z Valdesem stanął Benzema. Tym razem górą był hiszpański golkiper gości. Po chwili sędzia odgwizdał kontrowersyjny rzut karny dla Królewskich. Faulu na Cristiano Ronaldo dopuścił się Dani Alves. Zdaniem wielu przewinienie miało miejsce przed, a nie w polu karnym Blaugrany. Na jedenastym metrze futbolówkę ustawił sam poszkodowany i uderzeniem w prawy róg nie dał szans Valdesowi.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w fatalnej dla Realu 63. minucie. Sam na sam z bramkarzem mógł znaleźć się Neymar. Brazylijczyka faulem powstrzymał Sergio Ramos, za co musiał opuścić boisko. Karnego na gola zamienił Lionel Messi. Grający w dziesiątkę Królewscy do końca próbowali obronić wynik. W 74. minucie sprzyjało im szczęście. Bomba Alvesa z 20 metrów zatrzymała się na słupku bramki Lopeza. Decydujący cios Katalończycy zadali tuż przed końcem spotkania. Po faulu Carvalaja na Inieście arbiter podyktował kolejną jedenastkę. Skutecznym egzekutorem okazał się Messi, którzy zdobył swoją trzecią bramkę w meczu. Podłamani gospodarze nie podnieśli się do samego końca.

Po dzisiejszym zwycięstwie Barcelonę dzieli już tylko punkt straty do liderujących Realu i Atletico. Piłkarze Diego Simeone wygrali wyjazdowe spotkanie z Betisem 2:0. Trzy gole Messiego pozwoliły mu stać się samodzielnym liderem pod względem liczby trafień w Gran Derbi. Argentyńczyk ma na swoim koncie 21 bramek, o 3 więcej od legendarnego Alfredo Di Stefano.

Real Madryt – Barcelona 3:4 (2:2)
K. Benzema 20’ 24’ C. Ronaldo 55’ (karny) – A. Iniesta 7’ L. Messi 42’ 65’ (karny) 84’ (karny)

Real: Diego Lopez – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Alonso, Modrić (89’ Morata), di Maria (85’ Isco) – Bale, Benzema (66’ Varane), Ronaldo

Barcelona: Valdes – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Busquets, Xavi, Iniesta – Messi, Fabregas (78’ Sanchez), Neymar (69’ Pedro)