Liga Mistrzów. RB Lipsk pokonał bezradny Tottenham w Londynie

Tottenham Hotspur uległ przed własną publicznością RB Lipsk 0:1 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wygrana gości była zasłużona. Jedynego gola dla zespołu Juliana Nagelsmanna zdobył Timo Werner w 58. minucie meczu.

Tottenham – osłabiony brakiem Harry’ego Kane’a oraz Sona Heung-Mina – nie miał większych argumentów w domowej konfrontacji z drużyną Juliana Nagelsmanna. Choć jeszcze pierwsza połowa meczu nie przyniosła goli, goście mieli kilka dobrych okazji ku temu, by wyjść na prowadzenie.

Piłkarzom z Lipska brakowało jednak precyzji i zimnej krwi, ale też trzeba oddać, że świetnie między słupkami „Kogutów” spisywał się Hugo Lloris. Francuz znakomicie interweniował przy strzałach m.in. Angelino oraz Patrika Schicka.

Podopieczni Jose Mourinho tylko od czasu do czasu zagrażali bramce rywali. Blisko szczęścia byli w 8. minucie, gdy groźnie w kierunku dalszego słupka uderzył Steven Bergwijn. Próbę Holendra obronił Peter Gulacsi. Węgierski golkiper, kiedy wymagała tego sytuacja, spisywał się bez zarzutu. Nie miał jednak w środowy wieczór – o dziwo – za wiele do roboty.

Przyjezdni swoją przewagę udokumentowali w 58. minucie. Wówczas Ben Davies sfaulował we własnym polu karnym Konrada Laimera, a sędzia bez chwili zastanowienia wskazał na wapno. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił Timo Werner.

Tottenham próbował odpowiedzieć, ale z marnym skutkiem. Jedną z nielicznych okazji na doprowadzenie do remisu miał w 73. minucie po tym, jak futbolówkę po strzale Giovaniego Lo Celso z rzutu wolnego sparował na słupek Peter Gulacsi.

Ostatecznie Lipsk w pełni zasłużenie pokonał „Koguty” 1:0 i tym samym uczynił duży krok w stronę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Do rewanżowego starcia obu zespołów dojdzie we wtorek, 10 marca.