Ekstraklasa. Legia przerwała zwycięski marsz Zawiszy

Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz 2:0 w meczu 28. kolejki TMobile Ekstraklasy. Tym samym zakończyła się wspaniała seria zawodników z kujawskopomorskiego, którzy byli najlepszym zespołem rundy wiosennej notując 6 kolejnych zwycięstw.

W pierwszej odsłonie widowiska na Łazienkowskiej nie było wielu okazji do zdobycia bramki. Gra przeważnie toczyła się w środku pola. Legia próbowała, ale za każdym razem na jej drodze stawał dobrze dysponowany Grzegorz Sandomierski. Bramkarz bydgoskiego Zawiszy w 13. minucie popisał się potrójną interwencją, w której obronił wszystkie trzy strzały legionistów. Goście zaczęli zagrażać bramce Dusana Kuciaka dopiero od 25 minuty. Wtedy po zamieszaniu fatalnie spudłował Mica. W samej końcówce pierwszej części próbował jeszcze Kamil Drygas, lecz z jego strzałem poradził sobie golkiper wojskowych.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni. Soczysty i minimalnie niecelny strzał w kierunku bramki Legii oddał Sebastian Kamiński, który w przerwie zmienił bezproduktywnego Bartłomieja Pawłowskiego. Gospodarze odpowiedzieli natychmiastowo i zdobyli bramkę. Dośrodkowanie Tomasza Jodłowca na gola zamienił Michała Żyro, wprawiając Pepsi Arenę w euforię. Drugą i ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Michał Kucharczyk. Wcześniej fatalnie piłkę wybijał Jakub Wójcicki. Ten błąd skrzętnie wykorzystał młody pomocnik Legii, który głową pokonał Sandomierskiego.

Po wydarzeniach z 65. minuty było jasne, że stołeczni nie przegrają tego meczu i wyraźnie zwolnili tempo. Zawisza przejął inicjatywę, jednak nie stworzył choćby jednej sytuacji podbramkowej. Mistrzowie Polski zasłużenie wygrali ten mecz i dzięki słabej formie Lecha, który zremisował w Łęcznej, odskoczyli poznaniakom na cztery punkty.