Bundesliga. Bayern lepszy od Ingolstadt, 15. gol Lewandowskiego

Bayern Monachium pewnie pokonał na własnym stadionie FC Ingolstadt 2:0 w spotkaniu 16. kolejki Bundesligi. Trzy punkty mistrzom Niemiec zapewniły trafienia Roberta Lewandowskiego oraz Philippa Lahma.

Bezdyskusyjnym faworytem dzisiejszego pojedynku był Bayern, który rozjuszony ostatnią ligową porażką z Borussią Moenchengladbach (1:3) chciał udobruchać swoich kibiców dobra postawą w konfrontacji z Ingolstadt.

Bayern Munich vs FC IngolstadtPoczątek spotkania nie przyniósł większych emocji – obie drużyny cierpliwie czekały na to co zrobi przeciwnik. W 11. minucie Manuel Neuer musiał wyjść przed pole karne, by ubiec aktywnego od pierwszych minut Stefana Lexa. W dalszej fazie gry widać było coraz lepszą postawę gospodarzy. W 25. minucie Robert Lewandowski w sytuacji sam na sam przelobował Ramazana Ozcana, ale tuż przed linią bramkową ofiarną interwencją popisał się Romain Bregerie.

Po pół godzinie zespół Pepa Guardioli, grający bez Arjena Robbena, Francka Riber’yego czy Douglasa Costy, spowolnił tempo i mecz na nowo stał się wyrównany. W końcowych minutach pierwszej połowy Manuel Neuer kilka razy uchronił Bawarczyków przed utratą gola. Najlepszą sytuację beniaminka zmarnował Lex, który w sytuacji sam na sam przegrał rywalizację z golkiperem reprezentacji Niemiec.

W szatni Guardiola musiał ostro skrytykować swoich podopiecznych, albowiem gra jego zespołu po przerwie znacznie się poprawiła. Najlepszym tego dowodem był gol strzelony w 65. minucie przez Roberta Lewandowskiego. Polak minął Ozcana i z ostrego kąta trafił  do siatki przeciwnika, odnotowując tym samym swoje piętnaste trafienie w obecnym sezonie Bundesligi. Chwilę później polski snajper mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, lecz Bregerie po raz kolejny swoją popisową interwencją wybił futbolówkę z niemal pustej już bramki.

Bayern Munich vs FC IngolstadtBayern Munich vs FC Ingolstadt

Kwadrans przed końcem podopieczni Ralpha Hasenhuttla po raz kolejny musieli uznać wyższość lidera Bundesligi. Znakomitą akcję Thomasa Muellera wykończył kapitan Bayernu – Philipp Lahm. Mistrzowie Niemiec mieli ochotę na wpakowanie jeszcze kilku bramek, lecz w najważniejszych momentach zabrakło im koncentracji i zimnej krwi. Ostatecznie Bawarczycy wygrali 2:0.

Dzięki kompletowi punktów Bayern umocnił się na pozycji lidera, powiększając jednocześnie swoją przewagę do ośmiu punktów nad drugą Borussią Dortmund. Ta jednak ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie więcej. Ingolstadt natomiast, mimo szóstej porażki poniesionej w bieżącym sezonie, zachowało 11. miejsce w ligowej tabeli.