fot. twitter.com/SpursOfficial

Premier League. Jose Mourinho wraca na ławkę trenerską

Wielki powrót stał się faktem! Jose Mourinho został trenerem Tottenhamu Hotspur. Informację oficjalnie potwierdził londyński klub.


Kontrakt Jose Mourinho ma obowiązywać do lata 2023 roku. Portugalczyk zastąpił na stanowisku zwolnionego we wtorek Mauricio Pochettino.

Argentyńczyk prowadził klub z północnego Londynu od maja 2014 r. i doszedł z nim do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019, przegrywając w decydującym starciu z Liverpoolem (0:2). W trwającej kampanii wyniki drużyny dowodzonej przez 47-letniego trenera były dalekie od oczekiwań, zwłaszcza w Premier League, gdzie „Koguty” po dwunastu kolejkach plasują się dopiero na czternastym miejscu.

W efekcie Pochettino pożegnał się z posadą. Prezes klubu Daniel Levy wierzy, że zmiana na ławce trenerskiej „wniesie nową energię i wiarę do szatni zespołu”.

Jose Mourinho ma bogate doświadczenie, może zainspirować zespół i jest świetnym taktykiem. Zdobywał trofea z każdym klubem, który trenował – powiedział.

Nowy opiekun Tottenhamu zaznaczył z kolei, że jakość piłkarzy w pierwszej drużynie, jak i w akademii, zadecydowały w głównej mierze o przyjęciu oferty.

– Zdecydowałem się przyjąć ofertę ze względu na nich. Jestem podekscytowany dołączeniem do klubu o tak wspaniałym dziedzictwie, z tak niesamowitymi fanami – dodał Portugalczyk.

Przypomnijmy, że Jose Mourinho pracował ostatnio w Manchesterze United. W grudniu ubiegłego roku został jednak zwolniony i od tamtego czasu pozostawał bez pracy.

Sport.RIRM

drukuj