Ekstraklasa. Cracovia wygrywa z Rakowem; Zagłębie uległo Radomiakowi

W ostatnim dniu zmagań rozgrywanych w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin uległo Radomiakowi Radom (0:2), a Cracovia pokonała u siebie Raków Częstochowa (1:0).

Zagłębie Lubin już w 3. minucie mógł otworzyć wynik spotkania, ale Słoweniec nie trafił do pustej bramki z kilku metrów. Radomiak był zdecydowanie bardziej skuteczny. Po kwadransie gry Leandro dośrodkował z prawej strony. Do piłki dopadł Raphael Rossi, który głową wpisał się na listę strzelców. Przyjezdni podwyższyli w 27. minucie. Maurides przedłużył podanie Rossiego do Karola Angielskiego. Dzięki temu napastnik znalazł się w polu karnym i potężnym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

Tuż po zmianie stron Filip Majchrowicz obronił strzał z rzutu karnego Filipa Starzyńskiego. Później sytuacja radomian nieco się skomplikowała. W 64. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartą został ukarany Karol Angielski. Wokół tej sytuacji na boisku powstało małe zamieszanie, w wyniku którego czerwoną kartką został ukarany także rezerwowy Sasa Balić. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 2:0.

***

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 15. kolejki Ekstraklasy Cracovia podejmowała u siebie Raków Częstochowa. Gospodarze nie wywierali zbyt dużej presji na rywalach. Ci z kolei zdecydowanie przeważali i tworzyli kolejne sytuacje podbramkowe. Nie stanowiły one aż tak dużego zagrożenia dla Karola Niemczyckiego. W 69. minucie częstochowianie wybili futbolówkę poza pole karne. Dopadł do niej Otar Kakabadze, który uderzył nie do obrony i zagwarantował „Pasom” komplet punktów.

Taki rezultat sprawia, że nawet jeśli Raków wygra zaległe spotkanie, to maksymalnie zrówna się punktami z trzecią Pogonią Szczecin.