Ekstraklasa. Nieudany początek Termaliki, Piast zwycięski na inaugurację

Nie tak ekstraklasowy debiut wyobrażali sobie piłkarze Termaliki Bruk-Bet Niecieczy, którzy na inaugurację ulegli Piastowi Gliwice 0:1. Zwycięską bramkę dla Piastunek zdobył w pierwszej połowie meczu Patrik Mraz.

Piotr MandryszPojedynek kończący zmagania w premierowej kolejce T-Mobile Ekstraklasy miał pokazać, jaką drużynę udało się stworzyć Niecieczy i czy będzie miała ona realne szanse na utrzymanie. Wielkich nazwisk próżno szukać po obu stronach boiskach. Za faworyta uznawano jednak doświadczonego Piasta, którego celem było ostudzenie sporych ambicji beniaminka.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach byli świadkami zaledwie przeciętnego widowiska. Żadna z drużyn nie forsowała przesadnie tempa gry. Po początkowej dominacji gospodarzy spotkanie nabrało rumieńców za sprawą coraz ambitniej grających zawodników Termaliki.

W 26. minucie Dariusz Jarecki zmusił do interwencji Jakuba Szmatułę. Piłkarz gości przymierzył z rzutu wolnego z 28 metrów, jednak golkiper miejscowych nie dał się zaskoczyć. Odpowiedź Piastunek mocno wstrząsnęła rywalami bowiem stracili oni swojego pierwszego gola w Ekstraklasie. Zdezorientowana obrona Słoni nieupilnowała w polu karnym Patrika Mraza. Ten strzałem z 12 metrów wykończył centrę Kamila Vacka i – jak się później okazało – rozstrzygnął losy pojedynku.

Patrik Mraz Sebastian Ziajka

W 37. minucie wynik na 2:0 mógł podwyższyć Hebert, który fatalnie spudłował po zagraniu zdobywcy pierwszego trafienia. Termalica nie potrafiła odgryźć się rywalom, a przed przerwą straciła dodatkowo jednego ze swoich piłkarzy – w miejsce kontuzjowanego Jakuba Biskupa na murawie pojawił się Bartłomiej Babiarz.

Jakub Szmatu³aOd początku drugiej odsłony gliwiczanie kontynuowali ostrzał bramki Sebastiana Nowaka. Bliscy drugiego gola byli w 50. minucie, gdy Gerard Badia uderzył w poprzeczkę. Długo czekali kibice z Niecieczy na składne zagranie swoich ulubieńców. Obrońcom Piasta urwał się wreszcie Adrian Paluchowski, który znalazł się w pojedynku sam na sam z bramkarzem. Posłał jednak piłkę nad poprzeczką, grzebiąc najlepszą bramkową okazję swojego zespołu w całym spotkaniu.

Do końca widowiska wynik nie uległ już zmianie, a składnych akcji i błyskotliwych podań brakowało w poczynaniach zawodników obu drużyn. Lepiej tegoroczne zmagania na krajwoym podwórku rozpoczęły Piastunki. Rywal z Niecieczy nie był jednak przesadnie wymagający, choć wysokie ambicje będzie mógł potwierdzić już niedługo przed własną publicznością.